Reklamsız Sözcü

FETÖ’ye ilk darbeyi Fenerbahçe indirdi

Ankara’da düzenlenen "3 Temmuz ve FETÖ Kumpaslarının Bilinmeyenleri" konulu panelde konuşan yazarımız Uğur Dündar, "Fenerbahçe o dik duruşu göstermese, FETÖ daha çok güçlenecekti" dedi.

Deniz AYHAN
android-time 02:56
FETÖ’ye ilk darbeyi Fenerbahçe indirdi
Ankara’da düzenlenen "3 Temmuz ve FETÖ Kumpaslarının Bilinmeyenleri" konulu panelde konuşan yazarımız Uğur Dündar, "Fenerbahçe o dik duruşu göstermese, FETÖ daha çok güçlenecekti" dedi.

Fenerbahçe Spor Kulübü'nün Ankara Şubesi tarafından İncek tesislerinde “3 Temmuz ve FETÖ Kumpaslarının Bilinmeyenleri” konulu panel düzenlendi. SÖZCÜ editörü Aytunç Erkin'in moderatörlüğünde gerçekleştirilen panele yazarımız Uğur Dündar, FB Asbaşkanı avukat Şekip Mosturoğlu ve FB yöneticilerinden avukat Yasemin Merçil konuşmacı olarak katıldı. Paneli Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım da izledi.

TARAFTAR UYANIK OLMALI

Panelin açış konuşmasını yapan Aytunç Erkin, FETÖ tehlikesini ilk fark edenin Fenerbahçe ve Başkanı Aziz Yıldırım olduğunu söyledi. Erkin “Uluslararası istihbarat örgütlerinin desteklediği yeşil gladyo, Cumhuriyet ile hesaplaşmak istedi ancak sarı lacivert duvara tosladı. Fenerbahçe taraftarı uyanık olmalı çünkü 3 Temmuz süreci devam ediyor” dedi.
Panelde söz alan yazarımız Uğur Dündar “Her şey Fenerbahçeli kadınların kafa kaldırması ile başladı. Stada erkeklerle geldiler, ‘Biz buradayız, yenilmeyiz' dediler ve büyük yürüyüş başladı” dedi. FB direnişini Kuvayı Milliye'ye benzeten Dündar, Fenerbahçe demek Milli Mücadele demektir, Fenerbahçe demek Atatürk demektir, Fenerbahçe demek Cumhuriyet demektir” ifadesini kullandı. Dündar sözlerini şöyle sürdürdü:

KURUMLARA PENÇE ATTI

“FETÖ denilen bu alçak örgüt, devletteki tüm kurumlara pençe atarken, Cumhuriyet'le özdeşleştirilmiş, Cumhuriyet'in son kalelerinden olan Fenerbahçe'ye karşı bir kumpas başlattı. Hedef Cumhuriyet'i ,Fenerbahçe ile ele geçirmek ve rejimi değiştirmekti. Ama tıpkı 15 Temmuz'da olduğu gibi çok sert bir kayaya çarptı. Fenerbahçe belki 3 Temmuz'da o dik duruşu göstermese, FETÖ daha çok güçlenecekti. FETÖ'ye ilk en büyük darbeyi indiren güç sizlersiniz, Fenerbahçedir. Fenerbahçe yenilmeyecek, Cumhuriyet ilelebet payidar kalacaktır. 3 Temmuz operasyonu kulübe mali zarar da vermiştir. Başka bir kulüp bunlara maruz kalsa tarih olurdu. Lig değil ligler düşerdi.”

04szt11a-ist-izm-ant-trb

Panelin konuşmacılarından Şekip Mosturoğlu ise 3 Temmuz davası süreciyle ilgili çeşitli bilgiler paylaştı, dava dosyasının hızlı ilerlediğini söyledi. Fenerbahçe camiasına dava sürecinin iyi takip edilmesi çağrısında bulunan Mosturoğlu, “Bu dava sadece başkanımızın veya benim davam değil tüm Fenerbahçe camiasının davasıdır. Beraat kararı da hepimizin, taraftarımızın, camiamızın beraat kararı olacak” dedi.

15 TEMMUZ'A İLHAM OLDU

Mosturoğlu, 3 Temmuz sonrasında futbolda yürütülen şike iddialarına yönelik soruşturmada, tutuklanan yöneticilerine destek vermek için Bağdat Caddesi'nden Boğaziçi Köprüsü'ne yürüyüş yapan Fenerbahçeli taraftarları da hatırlatarak sözlerini şöyle sürdürdü: “15 Temmuz'da köprüye çıkan insanlar gibi, bu insanlar da köprüde polisle karşı karşıya geldi. 3 Temmuz'da yaşananlar 15 Temmuz'a ilham oldu. Halk 15 Temmuz'da da sokağa çıktı, darbeye karşı durdu. Bu göğsümüzdeki Fenerbahçe rozetleri, bizim İstiklal Madalyalarımız. Bu rozetler bizim için gururdur.”

Avukat Yasemin Merçil ise Fenerbahçe'nin 1913'teki ‘Kuruluş Tüzüğü'nün ikinci maddesi olan “Kulübün takip ettiği amaç ve gaye; memlekette bedeni ve fikri terbiyenin yayılmasına çalışmak ve vatan gençlerini;  vatanın korunmasına, zorluklara ve askeri seferberliklere alıştırmaktır” maddesini okudu  ve “Fenerbahçe vatan konu ise gerisi teferruattır diyen bir kulüptür” diye konuştu.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more