Sözcü Plus Giriş

Film sahnelerini aratmayan kovalamaca kazayla bitti

Kadıköy'de polisin dur ihtarına uymayan otomobil içindeki 4 kişi ile polisler arasında başlayan kovalamaca film sahnelerini aratmadı. Kovalamaca sırasında havaya ateş eden 4 şüpheliden üçü Ünalan'da kaza yapınca polis ekipleri tarafından kıskıvrak yakalandı. 

07:00 -

Polis ekipleri, içerisinde 4 kişinin bulunduğu 34 BH 0358 plakalı otomobilden şüphelendi.

resimid_4679394

Ekiplerin Kadıköy’de dur ihtarına uymayan otomobildekiler ile polisler arasında kovalamaca başladı. İddiaya göre yapılan sorgulamada aracın plakası da sahte çıktı. Çok sayıda polis ekibinin katıldığı kovalamaca Ünalan Metro İstasyonu’na kadar devam etti.

resimid_4679404

HAVAYA ATEŞ ETTİLER İDDİASI

İddiaya göre, Kadıköy’de başlayan kovalamaca sırasında araçta bulunan şüpheliler havaya ateş açtı. Kadıköy ve Üsküdar İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından kovalanan araç Üsküdar’a bağlı Ünalan Mahallesi’nde kıstırıldı.

resimid_4679401

OTOPARK’TA KAZA YAPTILAR

Ünalan Metro İstasyonu’nda ekipler tarafından kıstırılan şüpheliler İspark’a ait otoparka girdi.

resimid_4679400

Kaldırıma çıkarak kaza yapan zanlılar olay yerinden yaya olarak kaçmaya çalıştı.

resimid_4679399

POLİS BÖLGEYİ ABLUKAYA ALDI

Şüphelilerin kaçması üzerine bölge polis ekipleri tarafından ablukaya alındı. Şüphelilerin kaçabileceği güzergahlar ekipler tarafından tutuldu.

resimid_4679403

15 Temmuz Şehitler Köprüsü sapağının altında bulunan menfezleri de arayan ekipler iki şüpheliyi kıskıvrak yakaladı.

resimid_4679402

POLİS OLAYDA KULLANILAN SİLAHI ARADI

İki zanlının yakalandığı bölgede polis, şüphelilerin kullandığı silahı aradı.

resimid_4679395

Aramalara bekçiler de katıldı. Gözaltına alınan iki kişi polis ekipleri tarafından ifadeleri alınmak üzere karakola götürüldü.

resimid_4679396

ZANLILARDAN BİRİ ÇALILIKLARIN İÇİNDE YAKALANDI

Polis ekiplerinin kaçan iki zanlının peşinden gitmesini fırsat bilen iki şüpheli kayıplara karıştı. Ancak birinin kaçışı uzun sürmedi. Otomobilin bulunduğu otoparkta detaylı inceleme yapan polis ekipleri, çalılıkların arasına saklanan üçüncü şüpheliyi de kıskıvrak yakaladı.

resimid_4679405

ARAÇ OTOPARKA ÇEKİLDİ

Şüphelilerin kaza yaptıktan sonra bırakıp kaçtıkları otomobil yapılan ilk incelemenin ardından detaylı araştırma yapılması için otoparka çekildi.

resimid_4679398

İfadeleri alınmak üzere emniyete götürülen şüphelilerin emniyetteki işlemleri devam ederken, olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldı. DHA

Son güncelleme: 08:52 07.03.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more