Sözcü Plus Giriş

Firari saldırgan mağarada kendine yaşam alanı kurmuş

Antalya'da 7 ayrı suçtan aranırken kendisini yakalamak için operasyon düzenleyen jandarma ekiplerine ateş açan ve girilen çatışmada öldürülen saldırgan Abdullah Özer'in, dağ yamacındaki bir mağarada kendisine yaşam alanı kurduğu tespit edildi.

11:28 -
Firari saldırgan mağarada kendine yaşam alanı kurmuş

Antalya’da “kolluk kuvvetlerine direnme, evden hırsızlık, kasten yangın çıkarma, yaralama, konut dokunulmazlığının ihlali” gibi 7 ayrı suçtan aranan ve kendisini yakalamak için operasyon yapan jandarma ekiplerine ateş açan Abdullah Özer, dün vurularak etkisiz hale getirildi.

7 ayrı suçtan arananan Abdullah dağ yamacında kendisine yaşam alanı kurmuş

7 ayrı suçtan aranan Abdullah Özer dağ yamacında kendisine yaşam alanı kurmuş. Foto: AA

Operasyon sırasında açtığı ilk ateşte uzman çavuşlar İbrahim Güngör ve Ahmet Kaba’yı yaralayan 38 yaşındaki Abdullah Özer’in yaşadığı ve olayıngerçekleştiği mağarayı AA ekibi görüntüledi. Özer’in, Kayadibi Mahallesi’ne yaklaşık 5 kilometre uzaklıktaki bir dağın yamacında, kara ulaşımı olmayan, ormanlık ve sarp arazide zorlu bir yürüyüşün ardından ulaşılabilen mağarada, kendisine yaşam alanı kurduğu ortaya çıktı.

Bir mağaranın önüne çadır kuran ve yaşam malzemeleri ile donatan Özer jandarmayla girdiği çatışmada öldürüldü. Foto:AA

Bir mağaranın önüne çadır kuran ve yaşam malzemeleri ile donatan Özer jandarmayla girdiği çatışmada öldürüldü. Foto:AA

Mağaranın içini maviye boyamış

Yaklaşık 7-8 metrekarelik bir alana sahip mağarada, ağaç dallarından kendisine çadır yaptığı görülen Özer’in, akrep, böcek ve yılan girmemesi için de mağaranın içini maviye boyadığı dikkati çekti. Özer’in 1,5 yıldan bu yana Aksu ilçesindeki ormanlık alanlarda yaşadığı ve özellikle akşamları yayla evlerine giderek köylüden zorla yiyecek, yaşamsal malzeme aldığı belirtilirken, mağarada ayrıca böcek, yılan ve akrepleri öldürdüğü tespit edilen ilaç kutuları ile ilaçlama makinesi ele geçirildi.

Özer'in yayla evlerine giderek köylüden zorla yiyecek, yaşamsal malzeme aldığı belirtildi. Foto: AA

Özer’in yayla evlerine giderek köylüden zorla yiyecek, yaşamsal malzeme aldığı belirtildi. Foto: AA

Güneş paneli ile elektrik üretmiş

Saldırgan Özer’in, küçük bir güneş panelinden elektrik ürettiği mağarada yaşam malzemelerinin yanı sıra pilli radyo, ocak, mutfak tüpü, tencere ve tabaklar ile battaniye, yorgan, kıyafet ve yarım metre uzunluğundaki iplerin ortasına bağladığı deri haznesi olan sapan bulundu.
ANTALYA (AA) 

Son güncelleme: 15:57 28.11.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more