Sözcü Plus Giriş

Furkan Vakfı kurucu başkanı Alparslan Kuytul ile birlikte 5 kişi tutuklandı!

Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı’na yönelik düzenlenen operasyonda adliyeye sevk edilen vakfın kurucu başkanı Alparslan Kuytul ile birlikte 5 kişi tutuklanırken 23 kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Güncellenme: 15:53, 15/02/2018
Furkan Vakfı kurucu başkanı Alparslan Kuytul ile birlikte 5 kişi tutuklandı!

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı’na yönelik düzenlenen operasyonda vakfın kurucu başkanı Alparslan Kuytul’un da bulunduğu 28 şüpheli gözaltına alındı. 9 gün boyunca emniyette işlemleri süren zanlılar dün öğlen saatlerinde adliyeye sevk edildi.

resimid_4570170

Soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı, “Suç işlemek amacıyla kurulmuş örgütün faaliyetleri kapsamında dini inanç ve duyguların istismar edilmesi ve vakıf tüzel kişiliklerinin araç olarak kullanılması suretiyle nitelikli dolandırıcılık ve özel belgede sahtecilik” yaptıkları iddia edilen Kuytul ile birlikte 28 şüpheliyi tutuklanması talebiyle mahkemeye sevk etti.

 

İlginizi ÇekebilirDurdurulan otomobilde, Furkan Vakfı'na ait dokümanlar bulunduDurdurulan otomobilde, Furkan Vakfı'na ait dokümanlar bulundu

Kuytul dahil 5 kişi tutuklandı

Çıkartıldıkları mahkemede ise Alparslan Kuytul ile birlikte Taha Yasin D., İdris B., Erol A. ve Ali A., “Suç örgütü kurmak ve yönetmek, örgüt faaliyeti çerçevesinde nitelikli dolandırıcılık ve özel belgede sahtecilik” suçlarından tutuklandı.

resimid_4570175

23 kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

İlginizi ÇekebilirFurkan Vakfı'na kayyum atandıFurkan Vakfı'na kayyum atandı

ADANA’YA TAKVİYE POLİS GELDİ

Çevre illerden gelen takviye çevik kuvvet polisleri adliye civarında kuş uçurtmadı. Adliyeye çıkan sokaklar ve İnönü Parkı’nın etrafı polis bariyerleri ile kapatıldı. Ayrıca yol kenarlarında TOMA araçları hazır bekletildi. AJANSLAR

İlginizi ÇekebilirFurkan Eğitim ve Hizmet Vakfı'na operasyonFurkan Eğitim ve Hizmet Vakfı'na operasyon

 

Yayınlanma Tarihi:22:58,