Sözcü Plus Giriş

‘Garip gurebanın hakkını kimseye yedirmeyiz’

Sözcü'nün Sayıştay Raporu'nda ortaya çıkardığı Bursa Teknik Üniversitesi hakkındaki gelişmeleri, CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu TBMM’ye taşıdı.

Halil ATAŞ / Bursa
11:48 -
‘Garip gurebanın hakkını kimseye yedirmeyiz’

CHP’li Nurhayat Kayışoğlu, “Bursa Teknik Üniversitesi'nde adı olan fakat kendisi olmayan, 2010 yılından beri hiç öğrencisi olmayan, 3 fakülteye 1 milyon 116 bin lira ödenek verilmiş olduğu ortaya çıktı. Bu ödemelerle ilgili olarak garip gurebanın hakkını kimseye yedirmeyiz” dedi.

TBMM’de konuşan Kayışoğlu, konuya ilişkin şunları söyledi: “Son olarak da Bursa Teknik Üniversitesi'nde adı olan fakat kendisi olmayan, 2010 yılından beri hiç öğrencisi olmayan, 3 fakülteye 1 milyon 116 bin lira ödenek verilmiş olduğu ortaya çıktı. YÖK bu fakültelerin kapatılmasını kabul etmemiş. Bugüne kadarda hiçbir öğrencisi olmamış. Elbette Bursa'da daha çok fakülte açılmasını isteriz. Fakat olmayan bir yere yapılan bu ödemelerle ilgili olarak garip gurebanın hakkını da kimseye yedirmeyiz. O yüzden bunları kim ödemiş? Neden ödemiş? Nereye ödemiş? Ödeme yapanlar hakkında işlem yapılmış mı? Bilmek istiyoruz.”

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more