Sözcü Plus Giriş

Gaspçı çikolatayla marketi soydu

Adana'da markete giren gaspçının, çikolatanın barkoduyla kasayı açtırıp soyduğu ortaya çıktı. Soygun anları Güvenlik kamerasına yansıdı.

09:31 -

Başında şapka olan ve yüzünü atkıyla kapatan bir kişi markete müşteri gibi girdi. Reyonlardan cips ve limonata alan şahıs, bir süre sonra kasiyer Hakan Çelik'in (31) yanına gelerek kurusıkı tabancayı çıkardı. Gaspçı kasiyere, “Kasayı aç! Paraları çıkar. Yoksa ateş ederim. Şakam yok” dedi. Kasiyer Çelik şüpheliye, “Açamam. Kasa kilitli, anahtar mağaza sorumlumuzda” diye cevap verdi.Bunun üzerine gaspçı reyondan aldığı çikolatayı kasiyere uzatarak, “Çikolatanın barkodunu okut kasa o zaman açılır” diyerek kasayı açtırdı ve 3 bin lira parayı alarak marketten çıktı. Gaspçı kendisini kimsenin takip etmemesi için havaya bir el ateş edip koşarak bölgeden uzaklaştı. Market çalışanı durumu polise bildirdi. Bu anlar ise iş yerinin güvenlik kamerası tarafından görüntülendi.

DOKUNDUĞU CİPS VE LİMONATA ELE VERDİ

Olay yerine gelen Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Gasp Büro Amirliği ekipleri, bir taraftan kasiyerin ifadesini alırken, diğer taraftan da markette ve mahallede güvenlik kamerası çalışması başlattı.Market içindeki güvenlik kameralarından şahsın yüzünü tespit eden polis, sokakta bulunan evleri tek tek dolaşarak gaspçının Yasin Y. (29) olduğunu belirledi.Markete girdiği sırada müşteri gibi davranmak için limonata ve cips alan gaspçının tuttuğu ürünler üzerindeki parmak izlerini alan olay yeri inceleme ekipleri, gaspçının 7 yıl önce pasaport çıkaran Yasin Y. olduğunu kesinleştirdi.Yapılan incelemenin ardından zanlının Hatay'ın İskenderun ilçesindeki bir otelde kaldığını tespit eden polis, Yasin Y.’yi çaldığı paranın 2 bin 700 lirası ve olayda kullandığı kurusıkı tabancayla yakaladı. Adana'ya getirilen ve işsiz olduğu için gasp yaptığını söyleyerek suçunu itiraf eden gaspçı, çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı.İHA

Son güncelleme: 10:33 20.11.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more