Sözcü Plus Giriş

Gazeteciler Sayıştay raporundaki usulsüzlükleri sordu, AKP’li başkan çıldırdı!

Şanlıurfa Siverek'te AKP'li Belediye Başkanı Resul Yılmaz ile gazeteciler arasında gerginlik yaşandı. Gazetecilerin Sayıştay raporundaki usulsüzlük iddialarıyla ilgili soruları karşısında Başkan Yılmaz, "Ben sizin kime çalıştığınızı biliyorum" dedi. Gerginliğe neden olan bu sözler sonrası bazı gazeteciler basın açıklamasını yarıda bırakarak makam odasını terk etti.

20:56 -
Gazeteciler Sayıştay raporundaki usulsüzlükleri sordu, AKP’li başkan çıldırdı!

Sayıştay’ın 2017 raporunu yayınlanmasının üzerine Siverek Belediye Başkanı Resul Yılmaz basın açıklaması düzenledi. Basın mensuplarını belediyedeki makam odasında ağırlayan Yılmaz, yayımlanan raporda yanlışlıklar olduğunu iddia etti.

siverek-iha21_6609260

Gazetecilerin ısrarla iddiaları sorması üzerine ise Belediye Başkanı Yılmaz, makamında ağırladığı basın mensuplarına hitaben, “Ben sizin kime çalıştığınızı biliyorum” ifadesini kullandı.

İLGİLİ HABERSayıştay raporunda çarpıcı detaylar: AKP'lisi de var CHP'lisi de...Sayıştay raporunda çarpıcı detaylar: AKP'lisi de var CHP'lisi de...

İSPAT ETMESİNİ İSTEDİLER

Gazetecilerin Belediye Başkanı Resul Yılmaz’a kullandığı ifadeyi açıklaması gerektiğini söyleyerek, bu iddiasını ispat etmesini istedi. Yerel gazeteci ile belediye başkanı arasında yaşanan tartışmada sesler yükselince iddiaya göre Belediye Başkanı Yılmaz, meslektaşlarını dışarı çıkmaya davet eden gazeteciye hitaben “Bağırma lan” diye bağırdı. Bunun üzerine gazeteci makam odasını terk etti. Diğer gazeteciler de arkadaşlarını yalnız bırakmadı. Basın açıklaması yarıda kalırken, belediye hizmet binasından ayrılan gazeteciler, Belediye Başkanı Resul Yılmaz’ın çok ağır bir ithamda bulunduğunu ve iddiasını ispatlayıp kamuoyu önünde açıklaması gerektiğini söyledi. İHA

İLGİLİ HABERCHP, Sayıştay raporundaki iddiaları savcılığa taşıdıCHP, Sayıştay raporundaki iddiaları savcılığa taşıdı
Son güncelleme: 01:05 09.11.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more