Sözcü Plus Giriş

Gazetecilerden kanserle mücadele eden meslektaşlarına moral desteği

Trabzon'un Beşikdüzü ilçesinde gazetecilik yapan ve bir süredir kanserle mücadele eden Muhammet Taş için meslektaşları moral gecesi düzenledi. Kendisi için düzenlenen geceye rahatsızlığı nedeniyle kısa bir süreliğine katılabilen Taş, meslektaşlarının moral alkışlarıyla hastaneye uğurlandı.

11:56 -

Trabzon yerel basınında uzun yıllardır gazetecilik yapan ve yakalandığı kanser hastalığı ile mücadele ederken mesleğine ara veren Muhammet Taş için Trabzon ve Giresun'da görev yapan gazeteciler moral gecesinde bir araya geldi.

Moral gecesine Büyükliman Gazeteciler Derneği, Giresun Gazeteciler Derneği üyeleri ve meslektaşları katıldı. Gazeteciler, amansız hastalıkta yalnız bırakmak istemedikleri meslektaşları Taş için bir de “ Her Zaman yanındayız” yazılı pasta kestiler.

Rahatsızlığı nedeniyle geceye kısa bir süreliğine katılabilen Taş, hastaneye uğurlanırken gözyaşlarına boğuldu. Foto İHA

Rahatsızlığı nedeniyle geceye kısa bir süreliğine katılabilen Taş, hastaneye uğurlanırken gözyaşlarına boğuldu. Foto İHA

Kendisi için düzenlenen organizasyon karşısında gözyaşlarını tutamayan Gazeteci Muhammet Taş “Zaten hastalığı takmıyordum, bundan sonra hiç takmam. Artık iyileştim sayıyorum kendimi. Bu yaşadığım mutluluğu nasıl, hangi sözlerle ifade edeceğimi inan bilemiyorum.

Bütün meslektaşlarımı bir arada görmek beni mutlu etti” sözleriyle yaşadığı duygularını ifade etti. Taş, “Her Zaman yanındayız” yazılı pastanın kesilmesinin ardından alkışlar eşliğinde tedavi için hastaneye gönderildi.

TRABZON (İHA)

Son güncelleme: 12:25 11.08.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more