Sözcü Plus Giriş

Gaziantep’te çalınan kuyu kapağı faciaya yol açıyordu

Gaziantep'te belediye tarafından kentsel dönüşüm nedeniyle yıkılan evin bahçesinde kapağı hurdacılar tarafından çalınan 25 metre derinliğindeki su dolu kuyuya düşen Suriye uyruklu 8 yaşındaki Fatma Teras, itfaiye ekiplerinin 2 saati aşkın çalışmasıyla kurtarıldı.

Hanifi KILIÇ / Gaziantep
18:58 -
Gaziantep’te çalınan kuyu kapağı faciaya yol açıyordu

İtfaiye ve sağlık ekiplerini alarma geçiren olay Şahinbey ilçesi Eydi Baba Mahallesi’nde meydana geldi. Suriyeli ailenin 8 yaşındaki kızı Fatma Teras, evlerinin yakınında bulunan ve kentsel dönüşüm nedeniyle yıkılan bir evin bahçe bölümündeki 25 metre derinliğindeki su dolu kuyuya düştü.

Kapağı çalınan kuyu - Foto Sözcü

Kapağı çalınan kuyu – Foto Sözcü

Kapağının hırsızlar tarafından çalındığı öne sürülen kuyudaki bir demire tutunarak bağıran ve imdat çağırısında bulunan kızın sesini duyan komşuları hemen itfaiye ve sağlık ekiplerine haber verdi. Kısa sürede olay yerine gelen ekipler, kızın kurtarılması için yoğun bir çalışma başlattı.

Ekipler küçük çocuğu kurtarmak için kuyuya indi - Foto Sözcü

Ekipler küçük çocuğu kurtarmak için kuyuya indi – Foto Sözcü

Gaziantep İtfaiyesi kurtarma ekibi, merdiven ve halatlar yardımı ile indiği kuyuda 2 saati aşan yoğun bir çalışmanın sonunda küçük kızı kurtardı. Çeşitli yerlerinden yaralandığı belirlenen kız çocuğu, Cengiz Gökçek Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinde tedavi altına alındı.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more