Gebe çocuklar soruşturmasında yeni gelişme

İstanbul Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 2017 yılı boyunca 18 yaşından küçük yaklaşık 350 küçük çocuğun gebeliğini teşhis ve tespit edilmesine rağmen 'Sağlık meslek mensuplarının suçu bildirmemesi fiilini’ işledikleri iddiasıyla 59 sağlık personeli hakkında soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında söz konusu personel ‘Suçu bildirmeme’ suçundan ifadeye çağırılacak.

Gebe çocuklar soruşturmasında yeni gelişme

16 Mart 2018'da yapılan ihbar ile Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 2017 yılı boyunca  18 yaşından küçük yaklaşık 350 çocuğun hamile kaldığı iddiasıyla, 59 sağlık personeli hakkında, adli makamlara bilgi verilmediği için Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı.

Savcılığın soruşturması kapsamında, sağlık personellerinin soruşturması için İstanbul Valiliği'nden soruşturma izni istedi.

Talebi değerlendiren valilik, sağlık personelleri ile ilgili olarak idari tahkikat yaptı. Tahkikat sonucunda, valilikten şüpheli sağlık personelleri hakkında soruşturma yapılmasına izin verildi. Valiliğin soruşturma izninin kesinleşmesi  ile savcılık ‘Suçu Bildirmeme' suçundan sağlık personellerini ifadeye çağıracak.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...