Sözcü Plus Giriş

Geçmişini unutmadı öğrencilere yardım eli uzattı

Edirneli 69 yaşındaki emekli bankacı Kazım Çekinmez, bir insanlık dersi vererek maddi imkanı olmayan öğrencileri yardım elini uzattı. Daha önce Kur’an kursu talebesi 60 öğrenciye yardım elini uzatan Çekinmez, bu kez de aralarında Afganistan ve Suriye uyruklu 50 öğrenciye mont, ayakkabı ve bot hediye etti. Çekinmez, “Yokluğun ne demek olduğunu çok iyi biliyorum. Öğrencilik yıllarımda ben de ayakkabım yırtıldığında karton koyup gezdiğim olmuştur” dedi.

Tamer YAVUZ / Edirne
10:37 -
Geçmişini unutmadı öğrencilere yardım eli uzattı

Türkiye'nin çeşitli yerlerinde bankacı olarak çalışan 69 yaşında Edirneli Kazım Çekinmez, İstiklal Ortaokulu’nda aralarında Afganistan ve Suriye uyruklu 50 öğrencinin bulunduğu çocuklara yardım elini uzattı. Çekinmez, yardıma muhtaç öğrencilere birlikte mağazaya götürdüğü öğrencilere mont, ayakkabı ve bot hediye etti.

“AYAKKABIM YIRTILDIĞINDA KARTON KOYUP GEZDİM”

Çiftçi bir ailenin çocuğu olarak Uzunköprü'de doğduğunu ifade eden Çekinmez, şöyle konuştu; “İki çocuk babası iki de torun sahibiyim. Edirne merkezde yaşıyorum. Çocukları çok seviyorum. Çocukları mutlu görmek beni mutlu ediyor. Benim için önemli olan yapılan yardımın yerine ulaşmasıdır. Çocuklarla birlikte alış veriş yaptığım için gönlüm rahat. Okulda ihtiyacı olduğu tespit edilen çocuklarımıza mont ve ayakkabı alarak hediye ettim”

“ONLAR MUTLU OLUNCA BEN DE MUTLU OLDUM”

Yokluğun ne demek olduğunu çok iyi biliyorum diyen Çekinmez, “Öğrencilik yıllarımda ben de ayakkabım yırtıldığında karton koyup gezdiğim olmuştur. Yokluk ayıp değil. Çocukların yüzündeki o tebessümü mutluluğu görmek kadar güzel bir şey yok. Herkesin ihtiyaç sahiplerine kendince el uzatması gerektiğini düşünüyorum. Daha önce de Kaleiçi’nde Kur'an kursuna giden 60 öğrencimize mont ve ayakkabı hediye etmiştim. Bugün de İstiklal Ortaokulu’ndayız. Çocuklarımız mutlu oldu. Onlar mutlu olunca ben de mutlu oldum” şeklinde konuştu.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more