Sözcü Plus Giriş

Gezi eylemcilerine mahkemeden ‘Tekrar eylem yapabilirler’ cezası

Gezi eylemlerinin yıldönümü için yapılan gösteriye katılan 6 kişi hakkında açılan davada karar çıktı. İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi, sanıklara çeşitli suçlardan hapis verirken cezaları “sanıkların pişmanlık göstermemesi ve bir daha suç işlemeyeceklerine dair kanaat oluşmadığı” gerekçesiyle ertelemedi.

Can ÖZÇELİK
17:40 -
Gezi eylemcilerine mahkemeden ‘Tekrar eylem yapabilirler’ cezası

Gezi Parkı eylemlerinin yıldönümü nedeniyle 2014 yılında İstanbul Taksim'de yapılan izinsiz gösteriye katılan 6 kişi hakkında açılan davada karar çıktı.

İLGİLİ HABER5 yıl sonra 120 kişi hakkında 'Gezi' iddianamesi!5 yıl sonra 120 kişi hakkında 'Gezi' iddianamesi!

İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi sanıklar hakkında “Gösteri ve Yürüyüş Kanununa muhalefet”, “Kamu görevlisine mukavemet”, “Kasten yaralama” suçlarından ceza verdi.

Mahkeme sanıklar Erkan Ö. Ö., Seyithan A.'ye 10'ar ay, Ali T. K.'ya 2 yıl 4 ay, Fatma Ö.'ye 2 yıl 6 ay, Kemal U.'ya 4 yıl, Tolga T.'ye de 5 yıl 8 ay hapis cezası verdi.

İLGİLİ HABERGezi soruşturması 2014'te başlatılmışGezi soruşturması 2014'te başlatılmış

Mahkeme kararında sanıklara duruşmalardaki davranışları nedeniyle iyi hal indirimi uyguladı. Ancak mahkeme sanıkların pişmanlık göstermemesi ve bir daha suç işlemeyeceklerine dair kanaat oluşmadığını belirterek cezaları ertelemedi.

Son güncelleme: 20:25 06.12.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more