Gökçek’in ekibi gitti, Tuna’nın Sincan ekibi geldi

8 yıl süreyle Sincan Belediye Başkanlığı görevi yaptıktan sonra Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığına gelen Mustafa Tuna, eski Başkan Melih Gökçek'in ekibini büyük oranda tasfiye etti. Sincan’daki mesai arkadaşlarını da, Büyükşehir Belediyesine taşıdı. Son olarak Sincan İlçe Emniyet Müdürü Oğuzhan Yücel, Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı oldu. Yücel, görevi 2015 yılından bu yana Zabıta Daire Başkanı olarak görev yapan Abdurrahman Karabudak’tan devraldı.

Gökçek’in ekibi gitti, Tuna’nın Sincan ekibi geldi

Büyükşehir koltuğuna oturduktan sonra tüm bürokratların ve belediye şirket yöneticilerinin istifalarını alan Mustafa Tuna, yeni görevlendirmelere de devam ediyor. Tuna son olarak geçtiğimiz hafta Sincan İlçe Emniyet Müdürü Oğuzhan Yücel'i, Büyükşehir Belediye Zabıta Daire Başkanlığına getirdi.

ÖZEL KALEMİ SİNCAN'DAN

Tuna, Sincan Belediye Başkanlığı döneminde Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü görevini yürüten Adnan Yuva'yı da Ankara Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı görevine getirdi. Sincan’da birlikte çalıştığı bir diğer mesai arkadaşı Özel Kalem Müdürü Vedat Güngör'ü de Büyükşehir Belediyesi'ne Özel Kalem Müdürü olarak atadı.

Tuna, daha önce de Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığına Sincan Belediyesi'nden İhsan Yılmaz'ı, Kent Estetiği Dairesi Başkanlığına Sincan Belediyesi'nden Ali Osman Kesikbaş'ı atamıştı. BELPA A.Ş. Genel müdürlüğüne AKP’nin eski Sincan İlçe Başkanlarından Fatih Çelik’i getirmişti.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...