Sözcü Plus Giriş

Gül atadı, Erdoğan çizdi: İlk ceza o rektöre

Cumhurbaşkanı olduğu dönemde atadığı rektörlerden büyük bölümü FETÖ’cü çıkan Abdullah Gül’ün, Çanakkale Üniversitesinin başına getirdiği Sedat Laçiner, 9 yıl hapse mahkum oldu. Laçiner’i rektör olarak Gül aramış, Erdoğan ise 4 yıl sonra en yüksek oyu almasına rağmen devre dışı bırakmıştı. Laçiner, Rektör olduğu 4 yıllık süre içinde Çanakkale Üniversitesi kampüsüne 3 cami 53 de mescit yaptırmıştı.

Deniz AYHAN
15:47 -
Gül atadı, Erdoğan çizdi: İlk ceza o rektöre

Eski Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Rektörü Sedat Laçiner, yargılandığı Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) davasında 9 yıl 4 ay 15 gün hapis cezasına mahkum edildi.

Laçiner, masum olduğunu ileri sürerek, üzerine atılı örgüt üyeliği suçunu kabul etmediğini ve ülke için yanlış bir şey yapmadığını iddia etti ancak mahkeme, Laçiner’i 9 yıl 4 ay 15 gün hapse mahkum etti. 20 Temmuz 2016’da gözaltına alınan ÇOMÜ Rektörü Laçiner, sevk edildiği mahkemece 23 Temmuz’da tutuklanmıştı.

Laçiner, ÇOMÜ'deki 4 yıllık görev süresi içinde üniversiteye 3 cami, 53 ayrı mescit yaptırmıştı. 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından atanan Laçiner, 2016 yılında yapılan son rektörlük seçimlerinde en yüksek oyu almasına rağmen Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından tekrar rektör atanmamıştı.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more