Gülay Yedekci Hanım Evi Grubu o çağrıya kulak verdi: Dumlupınar Ağlıyor!

Usta Gazeteci Uğur Dündar’ın 10 Ocak 2018 tarihli köşe yazısında yer alan, Dumlupınar ile ilgili tarihi çağrısı üzerine Gülay Yedekci Hanım Evi Grubu önderliğinde harekete geçildi. Uluslararası Germiyan Kültür Sanat Edebiyat ve Bilim Derneği ile Uluslararası Ekolojik Kadın Köyü Derneği'nin de katkılarıyla "Dumlupınar Ağlıyor" konulu etkinlik ve resim sergisi düzenleniyor.

Gülay Yedekci Hanım Evi Grubu o çağrıya kulak verdi: Dumlupınar Ağlıyor!

10-13 Şubat tarihlerinde düzenlenecek olan “Dumlupınar Ağlıyor” etkinliğine değişik gruplardan 100 sanatçı destek veriyor. 70 ressamın eserleri karma resim sergisinde sergilenecek ve sergiden elde edilecek gelir Dumlupınar etkinliklerinde kullanılmak üzere bağışlanacak.

CHP İstanbul Milletvekili Yrd. Doç. Dr. Gülay YEDEKCİ

CHP İstanbul Milletvekili Yrd. Doç. Dr. Gülay YEDEKCİ

CHP İstanbul Milletvekili Gülay Yedekci, etkinlik hakkında yaptığı açıklamada “Başkomutanlık Meydan Muharebemizin sonucunda büyük bir zafer kazandığımız Dumlupınar, vatanımızı vatan yapan şehitlerimizin kanlarıyla sulanmıştır. Bu kutsal toprakların unutturulmasına asla izin vermeyeceğiz. 12 Şubat Pazar günü, Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının ruhunu hissederek, Gülay Yedekci Hanım Evi Grubu ile birlikte Dumlupınar Şehitliği'mizde olacağız. “Dumlupınar Ağlıyor” tüm halkımızı bu sessiz çığlığa kulak vermeye davet ediyorum” dedi.

1 2 3

yedek1
yedek4

yedek2yedek3

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...