Güneş gazetesinin anket haberine ANAR’dan yalanlama!

ANAR Genel Müdürü İbrahim Uslu, Güneş gazetesinde yer alan 'ANAR'ın son anketine göre Cumhur İttifakı'nın oy oranı yüzde 55' haberini sosyal medya üzerinden yalanladı.

Güneş gazetesinin anket haberine ANAR’dan yalanlama!

Anket şirketleri ve gazeteler 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve genel seçimlerine yönelik anket sonuçları yayınlanmaya devam ediyor. Hükümete yakın Güneş gazetesinin anket haberine, AKP’ye yakınlığıyla bilinen araştırma şirketi ANAR’dan yalanlama geldi.

Son anketler: 24 Haziran seçimleri için son anketler neyi gösteriyor? İşte anket sonuçları... İlginizi Çekebilir Son anketler: 24 Haziran seçimleri için son anketler neyi gösteriyor? İşte anket sonuçları...

“CUMHUR İTTİFAKI’NIN OY ORANIN YÜZDE 55″ ŞEKLİNDE HABER YAPMIŞLARDI”

Güneş gazetesinin seçimlerle ilgili hazırladığı anket haberinde, “Cumhur İttifakı'nın oy oranını yüzde 55 olarak açıklayan İbrahim Uslu, cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turda Erdoğan'ın zaferiyle sonuçlanacağını söyledi. AK Parti ile MHP'nin oluşturduğu Cumhur İttifakı'nın oy oranının yüzde 55 seviyesinde olduğunu belirten İbrahim Uslu, Cumhurbaşkanlığı seçimlerde de Recep Tayyip Erdoğan'ın önde olduğunu açıkladı. Uslu, ‘seçimler ilk turda bitecek gibi görünüyor' diyerek sözlerini noktaladı” ifadelerine yer verilmişti.

“BU ANKET ESKİ”

ANAR Genel Müdürü İbrahim Uslu, söz konusu haberin gerçeği yansıtmadığını söyledi.Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Uslu, “Bu rakamlar erken seçim kararı öncesine aittir. Haberi yazan arkadaş yanlış anlamış. Adaylar ve ittifakların belli olmasından sonra başladığımız çalışma henüz tamamlanmadı. Bitince paylaşacağız” ifadelerini kullandı.

ibrahim-uslu-twitter

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...