Sözcü Plus Giriş

Hac kura sonuçları | Hac kurası sonucu 2019 isim isim liste sorgulama…

Hac kura sonuçları açıklandı! Hac sonuçları Ankara, Sakarya, Bursa ve il il merak edilerek araştırılıyor. Bu yıl hac ibadetini yerine getirmek isteyen binlerce vatandaş 2019 Hac kura sonuçları içerisinde adını görmek istiyor. Hacı adayı tarafından yakından takip edilen Hac kura çekilişi gerçekleştirilmeye başlandı. 2019 yılı Hac kura sonuçlarını liste liste şeklinde haberimizden takip edebilirsiniz. Hac kurasında kesin kayıtlar ne zaman başlıyor?

20:10 -
Hac kura sonuçları | Hac kurası sonucu 2019 isim isim liste sorgulama…

Hac kura çekilişi sonuçları bugün açıklandı. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından çekilen hac kuraları ile hacı adaylarının heyecanı sürüyor. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın da katılımıyla gerçekleşen kura çekilişi, 80 bin hacının belirlenmesiyle sonuçlanacak. Hac kuraları 2019 yılında kutsal topraklara gitme hakkı kazanacak olan hacı adaylarını belirleyecek. Hac kuraları sonucunda ismi çıkan ve hacca gitmeye hak kazananlar Hac kura çekimleri listeleri arasında adını arayacak. Diyanet'ten hac kurası sonuçları için yaptığı açıklamaya göre; kura çekiminde; kayıt yapılan yıllara göre kat sayı uygulanması ve kuranın; hacı adaylarının peş peşe girdiği kura sayısının kendisiyle çarpımı sonucu elde ediliyor. İşte, Hac kurası sonuçları ve Hac kura çekilişi hakkında merak edilenler…

HAC KURA SONUÇLARI LİSTELER HALİNDE CANLI YAYINDA

Hac kura çekimleri listeleri belli olmaya başladı. Listeler canlı yayınla Diyanet TV'de yayınlanıyor. Öncelikli olarak Ankara listesi açıklandı. Ardından da İstanbul için kura sonuçları ekrana geldi. Aşağıdaki linkten canlı olarak yayınlanan kura çekimini takip edebilirsiniz…

DİYANET TV CANLI YAYIN: 2019 HAC KURA SONUÇLARI

diyanet-hac-kurasi

HAC KURA SONUÇLARI SORGULAMA NE ZAMAN YAPILACAK?

Hac kura sonuçları internet ortamında da sorgulanabilecek. 23.00’den itibaren https://www.hac.gov.tr/ adresinden sonuçlara ulaşılabilirsiniz.

HAC KURA SONUÇLARI SORGULAMA SAYFASI

Kura, hacı adaylarının kayıt yaptırdıkları iller bazında “Oda Tercihli” veya “Otel Tercihli” hac konaklama türlerinde sıralamaya konulmaları şeklinde çekiliyor. Kura sonuçlarında asil ve yedek tasnifi yapılmayacağı gibi Diyanet ve acente ayırımına da gidilmeyecek.

hac-kurasi-1

HAC KURASINDAN SONRA KESİN KAYITLAR NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Kurada ‘Kesin Kayıt Hakkı’ elde edenler, 02-11 Ocak 2019 tarihleri arasında “Kesin Kayıt Yaptırabilir” belgesini internet ortamından veya müftülüklerden alarak kayıtlarını yaptırabilecekler. Belirlenen süre içerisinde kesin kayıt yaptırmayanların yerine, hac konaklama türlerine göre kura sırası gözetilerek 17-25 Ocak 2019 tarihleri arasında dağıtılan kontenjanlar çerçevesinde kayıtlar alınacak.

İSİM LİSTELERİ AÇIKLANIYOR

80 bin kişilik liste açıklanmaya başlandı. Sonuçlar için ilk tercih edilen il Ankara oldu. Hacı adayları isimlerini ekranlardan takip ediyor. İsim listelerinden birkaçını görebilirsiniz…

0403hac kura sonuçları listesihac kura sonuçları listesi

ŞEHİT YAKINI VE GAZİLERE ÖNCELİK

Diyanet İşleri Başkanlığı, 2007-2019 yılları arasında kayıt yaptırıp daha önce hiç hacca gitmemiş şehit anne, baba, eş ve evlenmemiş çocukları ile gazi ve eşlerinde müracaat edenleri kurasız olarak hacca götürecek.

Son güncelleme: android-time 21:00 28.12.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more