Sözcü Plus Giriş

Hadi ipucu 27 Aralık 12:30: Yoksul efendisi için zenginlik peşinde koşan masal kahramanı kim? İşte Hadi ipucu…

Hadi ipucu sorusu Twitter üzerinden yayınlandı. Hadi ipucu sorusu normalde Instagram sayfası üzerinden yayınlanıyordu ancak Instagram sayfasına erişim sağlanamaması nedeniyle Twitter üzerinden yayınlandı. Hadi ipucu sorusunda insanları aldatarak yoksul efendisi için zenginlik ve saygınlık elde etme peşinde koşan masal kahramanının ismi soruldu.

10:16 -
Hadi ipucu 27 Aralık 12:30: Yoksul efendisi için zenginlik peşinde koşan masal kahramanı kim? İşte Hadi ipucu…

Hadi 27 Aralık öğlen ipucu yayınlandı. Öğlen saatlerinin son zamanlarda en çok merak edilen konuların başında Hadi ipucu sorusu geliyor. Hadi’de günün ipucu sorusu Instagram’ın kapalı olması nedeniyle Twitter üzerinden yayınlandı. İnsanları aldatarak yoksul efendisi için zenginlik ve saygınlık elde etme peşinde koşan masal kahramanının ismini doğru bilebilecek misin? sorusuyla verilen Hadi ipucunun cevabı şu şekilde…

cizmeli-kedi

HADİ 27 ARALIK İPUCU CEVABI!

ÇİZMELİ KEDİ: Hadi’nin 27 Aralık ipucu sorusunun cevabı Çizmeli Kedi. Bir değirmencinin ölürken değirmenini büyük oğluna, eşeğini ortanca oğluna, kedisini küçük oğluna bırakmıştır. Elinden hiçbir iş gelmeyen delikanlı kediyle ne yapacağını bilemez. Ancak kedi dile gelir, ona yardım edeceğini söyler. Bir çift çizme ve bir torba ister.

Evden uzaklaşan kedi, bir tepenin yamacında ölü taklidi yapar ve torbasına koyduğu havuçla şalgamı yemeye gelen tavşanı boğar. Saraya gidip tavşanı Efendisi Karabas Markisi'nin armağanı olarak krala sunar. Çizmeli kedi, uzun süre bu şekilde krala armağan götürmeyi sürdürür; Karabas Markisi hakkında kralın meraklanmasını sağlar. Bir gün kralın, kızını nehir kıyısında gezintiye çıkacağını öğrenince değirmencinin oğlunun onların geçeceği saatte nehre girip boğuluyor taklidi yapmasını ister ve araba yaklaşınca kraldan yardım ister. Kralın adamları boğulma taklidi yapan genci kurtarır. Çizmeli kedi, efendisinin elbiselerinin çalındığını söylemiş olduğundan gence kralın yedek elbiseleri giydirilir. Kralın kızı, şık kıyafetlerle çok göz alıcı görünen gence aşık olur.

Kral arabasına genci de alıp yola devam ederken denizler gibi uzanan tarlaların önünde arabayı durdurup orada çalışan işçilere tarlaların kimin olduğunu sorar ve “Karabas Markisi”'nin yanıtını alır. Çünkü kedi, kestirme yoldan koşup eğer böyle söylemezlerse kılıçtan geçirileceklerini söyleyerek işçileri korkutmuştur.

Aslında tarlalar o civarda kocaman bir sarayda yaşayan ve istediği hayvanın kılığına girebilen Ogre türü bir deve aittir. Çizmeli kedi onu ziyaret eder ve yeteneğini sergilemesini ister. Kedinin isteği üzerine dev önce aslan, sonra fare kılığına girer. Fare kılığına giren devi kedi hemen yiyiverir. Kralın arabası devin sarayına gelince onu “Karabas Markisi'nin sarayına hoşgeldiniz” diyerek karşılar. Markinin zenginliğinden etkilenen kral, güzel kızını değirmencinin oğlu ile evlendirir.

İLGİLİ HABERHadi Instagram sayfası kapandı mı? Hadi'nin Instagram hesabına neden girilmiyor?Hadi Instagram sayfası kapandı mı? Hadi'nin Instagram hesabına neden girilmiyor?
Son güncelleme: 11:30 27.12.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more