Sözcü Plus Giriş

Hadi ipucu sorusu 7 Kasım: Ormanda on kaplan gücünde olduğu söylenen kahramanın adı nedir?

Hadi ipucu sorusu bugün yani 7 Kasım'da çizgi kahramanlardan geldi.Ormanda on kaplan gücünde olduğu söylenen kahramanın adı Hadi 12:30 ipucu sorusu oldu. Peki Ormanda on kaplan gücünde olduğu söylenen kahramanın adı nedir? İşte çok sevilen çizgi kahramana dair bilmeniz gerekenler...

10:42 -
Hadi ipucu sorusu 7 Kasım: Ormanda on kaplan gücünde olduğu söylenen kahramanın adı nedir?

Hadi öğlen yarışmasının ipucu sorusu belirlendi. Bugünkü Hadi sorusu “Ormanda on kaplan gücünde olduğu söylenen kahramanın adı nedir?” oldu. Bu çizgi kahraman çok hızlı hareket etme, bir anda ortaya çıkıp bir anda ortadan kaybolabilme, kim olduğunun bilinememesi gibi özelliklere sahip. İşte çizgi roman severlerin favorilerinden olan ormanda on kaplan gücünde olduğu söylenen kahramanın adı…

12:30 HADİ İPUCU SORUSU

Soru: Ormanda on kaplan gücünde olduğu söylenen kahramanın adı nedir?
Cevap:  Kızılmaske
hadi-ipucu-sorusu

KIZIL MASKE HAKKINDA

Kızılmaske, İngilizce ‘The Phantom’, 17 Şubat 1936’da gazete stripi olarak Lee Falk tarafından yaratılmıştı. Çizgi roman dünyasının ‘ilk özel kostümlü’ kahramanıdır.

Lee Falk 28 Nisan 1911’de St. Louis-Missouri, ABD’de doğmuş ve 13 Mart 1999’da New York’ta ölmüştür. Falk aynı zamanda Mandrake’nin de yaratıcısıdır.

Phantom ilk olarak siyah-beyaz olarak basılmıştır. Ama bazı ülkelerde baskı renklendirilmiştir. Daha sonra orijinal baskıda kostümü mor olarak renklendirilse de, daha önce kırmızı renk kostümü tercih etmiş yayıncılar maceraları bu renkle yayınlamaya devam ettiler.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more