Sözcü Plus Giriş

Hadi ipucu sorusu: Küçültülmüş maketlerin sergilendiği Haliç kıyısındaki parkın adı nedir? (30 Kasım 12:30)

Hadi ipucu sorusu belli oldu. 30 Kasım 12:30 yarışması ipucu sorusu Hadi tarafından küçültülmüş maketlerin sergilendiği Haliç kıyısındaki parkın adı nedir? olarak belirlendi. Peki tarihi eserlerin orantılı olarak küçültülmüş maketlerinin sergilendiği, Haliç kıyısında bulunan parkın adı nedir?

10:18 -
Hadi ipucu sorusu: Küçültülmüş maketlerin sergilendiği Haliç kıyısındaki parkın adı nedir? (30 Kasım 12:30)

30 Kasım 12:30 Hadi yarışmasının ipucu sorusu sosyal medyadan duyuruldu. Hadi sosyal medya hesabından ipucu sorusunu, “Ülkemizdeki ve dünyadaki birçok tarihi eseri İstanbul’da gezebiliyorsun. Nasıl mı? Bugünkü ipucumuzda, Tarihi eserlerin orantılı olarak küçültülmüş maketlerinin sergilendiği, Haliç kıyısında bulunan parkın adını biliyor musun?” şeklinde duyurdu. İşte Hadi ipucu sorusu olan Küçültülmüş maketlerin sergilendiği Haliç kıyısındaki parkın adı nedir? sorusunun yanıtı…

HALİÇ KIYISINDA KÜÇÜK MAKETLERİN SERGİLENDİĞİ PARKIN ADI NEDİR?

Cevap: Miniatürk
depo-miniaturk

MİNİATÜRK

Tarihi eserlerin orantılı olarak küçültülmüş maketlerinin sergilendiği Miniatürk ya da Minyatür Türkiye Park, Türkiye’deki çeşitli yapıtların maketlerinin sergilendiği 60.000 metrekareyle dünyanın en geniş alana kurulmuş minyatür parkıdır. Maketlerin yer aldığı 15.000 metrekarelik alanın yanı sıra Panorama Zafer Müzesi ve Kristal İstanbul Müzeleri, 300 araçlık otopark, restoran, kafeterya, hediyelik eşya, sergi salonu, açık hava gösteri alanı, çocuk oyun parkı, feribot, kumandalı tekne, gezi treni, masal ağacı, Mini Stadyum'da 4 büyükler, satranç ve labirent alanı ve Türkiye-İstanbul Simülasyon Helikopter turu ile dev bir kompleks olan Miniatürk'te ziyaretçilerin hoşça vakit geçirmesi, eğlenirken öğrenmesi için gerekli her şey düşünülmüş.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more