Meteoroloji: Yağmur geliyor! İşte saati…

Meteoroloji uyardı! Hafta sonu planlarında dışarı çıkmak olanlar dikkat. Meteoroloji bir son dakika uyarısı ile yağmurun başlayacağı saati açıkladı. Meteoroloji verileri önümüzdeki 3 günlük süreçte başta İstanbul olmak üzere neredeyse tüm yurtta havanın yağmurlu olacağını söylüyor. Bir diğer uyarı ise fırtına nedeniyle doğal gaz zehirlenmeleri ile ilgili. İşte başta İstanbul olmak üzere tüm yurttaki 5 günlük hava haritası ve 3 gün sürecek yağmurun başlama saati...

Meteoroloji: Yağmur geliyor! İşte saati…

Meteoroloji’den yağmur uyarısı geldi! Yağmur tüm Türkiye’yi esir almaya hazırlanıyor. Başta İstanbul olmak üzere 5 günün 4 günü yoğun yağış altında olacak. Yurdumuzun kuzey ve batısı parçalı ve çok bulutlu olacak. Yağışlar genellikle sağanak yağmur şeklinde olacak. İşte İstanbul başta olmak üzere 5 günlük Türkiye hava haritası, sıcaklık dağılımları ve yağmurun başlama saati…

İŞTE TÜRKİYE’NİN 5 GÜNLÜK HAVA HARİTASI

5gunluk-turkiye

Yapılan son değerlendirmelere göre: Yurdun kuzey ve batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Göller Yöresi, İç Anadolu’nun kuzeyi, Batı ve Orta Karadeniz ve Doğu Anadolu’nun kuzeybatısı ile Trabzon, Gümüşhane, Bayburt, Erzurum, Kars, Ağrı, Bingöl, Muş ve Tunceli çevrelerinin yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Ege kıyılarında yer yer gök gürültülü sağanak, Gümüşhane, Bayburt, Erzurum, Kars, Ağrı, Bingöl ve Muş çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI:

Ülke genelinde mevsim normallerinin 5 ila 9 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR:

Genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara’nın batısı ile Güney Ege kıyılarında yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/sa) esmesi bekleniyor.

İSTANBUL’UN GÜN İÇİNDEKİ SICAKLIK DEĞERLERİ

İstanbul’da etkili olması beklenen yağmur öğle saatlerinde başlayacak…

istanbulsaatlik

İSTANBUL 5 GÜNLÜK HAVA HARİTASI

istanbul5gunluk

DENİZLERDE HAVA

Güney Ege açıklarında fırtına, Ege’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ
Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren Batı Karadeniz ile gece saatlerinde geneli yağmurlu, Rüzgâr: Batı Karadeniz’de doğu ve kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa), Doğu Karadeniz’de doğu ve güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m, batısında 1,5 ila 2,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA
Hava Durumu: Çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren sağanak yağışlı, Rüzgâr: Kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), öğle saatlerinden itibaren 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,5 ila 2,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

EGE
Hava Durumu: Çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgâr: Kuzey Ege’de doğu ve kuzeydoğu, güneyi güneydoğudan 5 ila 7 (40-60 km/sa)¸Güney Ege’de güney ve güneydoğudan 5 ila 7 (40-60 km/sa), akşam saatlerinde açıklarında 6 ila 8 (50-75 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 2,0 ila 3,0m, akşam Güney Ege açıklarında 3,0 ila 4,0m; Görüş: İyi, yağış anında orta.

AKDENİZ
Hava Durumu: Parçalı bulutlu, gece saatlerinde Batı Akdeniz’in batısı sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı Akdeniz’de doğu ve güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa), öğle saatlerinden itibaren 3 ila 5 (20-40 km/sa), doğusunda 4 ila 6 (30-50 km/sa); Doğu Akdeniz’de doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa), gece saatlerinde 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Batı Akdeniz’in doğusunda 1,5 ila 2,5m; Görüş: İyi, yağış anında orta.

VAN GÖLÜ
Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgâr: Batı ve kuzeybatı, zamanla kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m, Görüş: İyi.

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...