Hafta sonuna kadar yağacak! Sonra ise…

Karsız kış günleri devam ediyor. Hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerinde devam ederken yurdun büyük bir çoğunluğundan yağmur haberleri geliyor. Hafta sonuna kadar özellikle yurdun batısında yer yer kendini gösterecek yağmurlar hafta sonu tüm yurtta etkili olacak. Kar için beklenen tarih de yaklaşıyor...

Hafta sonuna kadar yağacak! Sonra ise…

Hava durumunda şaşırtan veriler gelmeye devam ediyor, hava sıcaklıkları kış normallerine inmiyor. Hava sıcaklıkları hafta boyunca artmaya devam edecek ancak sıcaklıklar artsa da yağışlar durmayacak. Gelecek hafta ortasından itibaren ise Türkiye soğuk hava dalgası etkisine girecek.

HAVALAR ISINIYOR, YAĞMUR GÜNLERCE SÜRECEK…

hava-durumu-7-subat

SICAKLIKLAR DAHA DA ARTACAK

Yapılan son değerlendirmelere göre; yurdun kuzey ve batı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun batısı, Batı Karadeniz’in iç kesimleri ile Zonguldak ve Çorum çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde yer yer sis ve pus hadisesi ile birlikte don olayı bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının kuzey, iç ve batı kesimlerde 2 ila 6 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgar, genellikle güney ve güneybatı, Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu’da kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor. Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu 14
İstanbul: Parçalı, zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak yağışlı 15
İzmir: Çok bulutlu, zamanla aralıklı sağanak yağışlı 17
Adana: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu 21
Antalya: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren aralıklı sağanak yağışlı 23
Samsun: Parçalı ve çok bulutlu 13
Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu 12
Erzurum: Parçalı bulutlu, sabah saatlerinde sisli 5
Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 16

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...