Sözcü Plus Giriş

Hakan Atilla’dan temyiz başvurusu

ABD'de yargılanan ve jüri heyetinin kendisine isnat edilen altı suçlamanın beşinden suçlu bulunan eski Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla’nın alacağı cezayla ilgili karar duruşması sonuçlanmıştı. 32 ay hapis cezasına çarptırılan eski Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla, suçlu bulunma kararına itiraz ederek bir üst mahkemeye temyiz başvurusunda bulundu.

null
Güncellenme: 05:32, 26/05/2018
Hakan Atilla’dan temyiz başvurusu

Atilla’nın avukatı Victor J. Rocco tarafından hazırlanan başvuruda suçlu bulunma kararına itiraz edildi. Atilla’ya verilen cezaya değil, Atilla’nın suçlu bulunması ile ilgili karara itiraz eden temyiz başvurusu bir üst mahkeme olan İkinci Bölge Federal Mahkemesi’nde görülecek.

Atilla’nın tutuklu olarak yargılandığı davanın 16 Mayıs’ta yapılan duruşmasında Yargıç Richard Berman, Atilla’ya 32 ay hapis cezası verilmesine; cezaevinde kaldığı 14 aylık sürenin de aldığı cezadan düşürülmesine karar vermişti.

İlginizi ÇekebilirABD'nin Halk Bank'a para cezası verdiğine ilişkin yorumlar hakkında soruşturma başlatıldıABD'nin Halk Bank'a para cezası verdiğine ilişkin yorumlar hakkında soruşturma başlatıldı

Yargıç Berman, Atilla’nın kararla ilgili temyiz hakkını 14 gün içerisinde kullanabileceğini belirtmişti. DHA

Yayınlanma Tarihi:05:29,