Reklamsız Sözcü

Hamburg Havalimanı’nda elektrik kesintisi

Almanya’da Hamburg Havalimanı'nda yaşanan elektrik kesintisinden dolayı uçuşların durdurulduğu bildirildi.

android-time 17:57
Hamburg Havalimanı’nda elektrik kesintisi
Almanya’da Hamburg Havalimanı'nda yaşanan elektrik kesintisinden dolayı uçuşların durdurulduğu bildirildi.

Hamburg Havalimanı Sözcüsü Stefanie Harder, kesintinin kısa devreden kaynaklanabileceğini belirterek, arızanın giderilmesi için çalışmaların devam ettiğini ancak ne kadar süreceğinin bilinmediğini ifade etti. Harder, güvenlik sebebiyle uçakların kalkış ve iniş yapamadığı havalimanının boşaltıldığını kaydetti.

Alman basınındaki haberlerde, Hamburg’a inecek uçakların Hannover ve Bremen havalimanlarına yönlendirildiği bildirildi. Elektrik kesintisinin ilk önce Terminal 2'de yaşandığı, buradan yolcuların Terminal 1'e gönderildiği belirtilen haberlerde, ardından Terminal 1'de de elektrik kesintisi yaşanması sonucu havalimanının boşaltıldığı aktarıldı.

İLGİLİ HABERYeni Havalimanı'nda 20 bin başvuru ile rekor kırıldıYeni Havalimanı'nda 20 bin başvuru ile rekor kırıldı
Yolcular sosyal medyadan havalimanının kendilerine yeterli bilgi veremediğinden şikayet ederek, elektrik kesintisi nedeniyle hiçbir işlemin yapılamadığı, ışıkların söndüğü, havalandırma sisteminin ve yürüyen merdivenlerin çalışmadığını paylaştı.Hamburg Havalimanı'nın yılda yaklaşık 17 milyon yolcu sayısına sahip ülkenin 5. büyük havalimanı olduğu belirtildi. AA

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 17:5803.06.2018
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more