Sözcü Plus Giriş

‘Cumhurbaşkanı’na itaat etmek farz’ diyen Rektör Ramazan Taşaltın istifa etti

Son dakika: 'Cumhurbaşkanı’na itaat etmek farz' diyen Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, görevinden istifa etti.

08:58 -
‘Cumhurbaşkanı’na itaat etmek farz’ diyen Rektör Ramazan Taşaltın istifa etti

Taşaltın, yaptığı yazılı açıklamada, göreve geldiği 6 Nisan 2015 tarihinden bugüne kadar, büyük bir özveri ve gayretle ülkesine, milletine, Şanlıurfa’ya ve üniversiteye hizmet etmeye çalıştığını belirtti.

Bu süreçte birçok zorlukla mücadele etmek durumunda kaldığını ve her zaman milletin menfaatlerini ön planda tutmayı şiar edindiğini vurgulayan Taşaltın, açıklamasında şunları kaydetti:

“Lakin gelinen noktada özel bir televizyon programında yaptığım şahsi konuşmalarım maalesef çarpıtılarak, kamuoyunda Sayın Cumhurbaşkanımızı yıpratmak üzere kullanılmaya kalkışılmıştır. Bu nedenle üniversitemi ve Cumhurbaşkanlığı makamını yıpratmamak için rektörlük görevimden ayrılıyorum. Detaylı açıklamayı daha sonra yapacağım.”

YÖK’ten açıklama

Yükseköğretim Kurulu’ndan (YÖK), Rektör Taşaltın’ın istifasına ilişkin, yazılı açıklama yapıldı.

Açıklamada, ‘Akademi camiamızdaki bütün değerli hocalarımızın ve bilhassa karar alma mevkilerinde bulunan sayın idarecilerimizin söz ve fiillerinin ölçülü, makul, ilmi çerçevede ve toplumun hassasiyetlerini gözetir şekilde olmasına azami dikkat göstermelerinin ehemmiyeti bir kez daha ortaya çıkmıştır’ denildi.

 

İLGİLİ HABERBostancı'dan 'Cumhurbaşkanı'na itaat etmek farz' diyen Rektör'e sert tepkiBostancı'dan 'Cumhurbaşkanı'na itaat etmek farz' diyen Rektör'e sert tepki

(AA)

Son güncelleme: 10:01 15.11.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more