Sözcü Plus Giriş

Hastaneler yaralı ÖSO’cularla doldu

Türk Silahlı Kuvvetlerinin Afrin’de sürdürdüğü Zeytin Dalı Harekatına askerlerimizin yanında katılarak teröristlerle karşı savaşan ÖSO (Özgür Suriye Ordusu) mensuplarından yaralananlar Hatay’daki hastanelerde ilk tedavileri yapıldıktan sonra çevre illere sevk edilmeye başlandı. Son olarak Adana'ya da 6 yaralı ÖSO askeri getirildi.

Mehmet SERBES
10:18 -
Hastaneler yaralı ÖSO’cularla doldu

Harekatın kapsadığı alanın genişlemesi ve çatışmaların şiddetlenmesiyle birlikte yaralanan ÖSO mensuplarının sayısında da son günlerde artış yaşanmaya başlandı.

Hatay’da devlet hastanesinin ilgili birimleri sadece ÖSO askerlerinin tedavisine ayrıldı. Cephelerden gelen yaralıların ilk tedavisi burada yapılmaya başlandı.

FOTO:SÖZCÜ

FOTO:SÖZCÜ

YARALI SAYISI ARTTI… ADANA’YA DA YARALI ÖSO ASKERLERİ GELMEYE BAŞLADI

Ancak yaralı sayısının artması nedeniyle Hatay Devlet Hastanesi’ni Suriye'den gelebilecek yaralılara karşı boş ve hazır tutabilmek için tedavisi süren onlarca ÖSO askeri çevre il ve ilçelere de sevk edilmeye başlandı.
Bu kapsamda Adana'da Devlet Hastanesi'ne 6 yaralı ÖSO üyesi geldi.

FOTO:SÖZCÜ

FOTO:SÖZCÜ

Durumlarının iyi olduğu ancak savaşamayacak halde oldukları gözlenen ÖSO askerleri, bir yandan kendilerine gerekli tıbbi tedavi verilmesi nedeniyle Türkiye'ye teşekkür ederken,  en kısa zamanda iyileşip tekrar cepheye gitmek, arkadaşlarının ve Türk askerinin yanında vatanları için savaşmak istediklerini belirttiler.

Son güncelleme: 10:30 07.03.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more