Hayvanat bahçesine bir yılda 650 bin ziyaretçi

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ve geçtiğimiz yıl hizmete açılan hayvanat bahçesini 650 bin kişi ziyaret etti.Geçtiğimiz yıl Nisan ayında hizmete açılan Sazova Bilim Kültür Parkı'ndaki Hayvanat Bahçesi ziyaretçi akınına uğruyor. Su altı canlılarıyla birlikte 243 farklı hayvan türünün bulunduğu Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi hayvan yaşam alanı olarak 58 bin metrekarede hizmet veriyor. 27 bin metrekarelik Japon Bahçesi ile hayvanat bahçesinin toplam alanı 85 bin metrekareye ulaşıyor.

Hayvanat bahçesine bir yılda 650 bin ziyaretçi

Eskişehir Hayvanat Bahçesi sorumlusu Orman Mühendisi Emir Özay, ziyaretçi sayısının her geçen gün arttığını belirtti. Hayvanat Bahçesi’nin açılışının henüz bir yılını tamamlamadan 650 bin ziyaretçiye ulaştığını ifade eden Özay, “bahçemiz geçtiğimiz yıl Nisan ayında açıldı. Yaklaşık bir yılımızı doldurmak üzereyiz. Bahçemiz 85 bin metrekarelik bir alandan oluşmaktadır. Yaklaşık 243 tür hayvandan bin 600 bireyimiz vardır. Bahçemizde sürüngenlerimiz, amfibilerimiz, kuş türlerimiz, çeşitli memeli hayvanlarımız bulunmaktadır. Ayrıca su altı dünyamızda balıklarımız mevcut” diye konuştu.


SÖZCÜ

SÖZCÜ


MİRKETLER YOĞUN İLGİ GÖRÜYOR

Hayvanat bahçesinde en çok mirketlerin ilgi gördüğünü belirten Özay şunları söyledi: “Bahçemizde daha çok bahçe kısmında mirketler turistlerin yoğun ilgisini çekiyor. Aynı zamanda tropik merkezde sürüngenlerimiz çok ilgi çekmektedir. Turlarla şehir dışından da bahçemize gelen turistlerimiz bulunmaktadır. Yaz dönemlerinde turistlerimiz artıyor. Açıldığımız günden itibaren ortalama 650 bin kişi bahçemizi ziyaret etti. İnşallah sayının bu sene daha da artması hedefliyoruz. Şuan için en fazla artan hayvanlarımız kara kaplumbağalarımız ve onun dışında emularımız artma eğiliminde. Ceylanlarımız iyi popülasyona sahip, sürekli yavru alabiliyoruz. Geyiklerimiz üremeye devam ediyor. Farklı türde hayvanların gelmesini bekliyoruz. Ziyarete gelen misafirlerden tek isteğimiz hayvanlara yiyecek atmamaları. Hayvanlara el ve ayaklarını uzatmamaları. Duvar çitlerinin üzerlerine tırmanmamaları konusunda sürekli uyarıyoruz. Aksi durumda her iki taraf içinde hoş olmayacak durumlarla karşılaşabiliriz.”

Pazartesi günü ziyaretçilere kapalı olan hayvanat bahçesine girişler ise tam 10 lira, indirimli 5 lira.

SÖZCÜ

SÖZCÜ

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...