İYİ Parti’de her şey pazar günü başladı

İYİ Parti seçimlerden sonra birinci çalıştay toplantısına gitti. 20-22 Temmuz tarihleri arasında Afyonkarahisar Sandıklı'da düzenlenen çalıştayın son gününde yapılan kapalı oturumda partililer arasında sert tartışmalar yaşandı. İddiaya göre muhalif partililer Cumhurbaşkanlığı seçimleri ve genel seçimlerdeki sonuçlar neticesinde Maral Akşener'i ağır eleştirdi, çıkan kavgada bazı partililer yaralandı. Akşener tartışmalar büyüyünce sorumluluğu üzerine aldı ve istifa ediyorum dedi. Ancak daha sonra partililer Akşener'i istifa etmekten vazgeçirdi. Yaşanan gelişmeler üzerine Akşener çalıştayda olağanüstü kurultaya gitme kararını açıkladı.

İYİ Parti’de her şey pazar günü başladı

BAZI PARTİLİLER İSTİFA ETTİ

İYİ Parti’de bazı partililer de sosyal medyadan istifa açıklaması yaptı. İYİ Parti GİK Üyesi Fatih Eryılmaz istifasını Twitter hesabından duyurdu.

AKŞENER’DEN YENİ AÇIKLAMA

İYİ Parti’de yaşanan gelişmeler siyaset kulislerine bomba etkisi yaratırken bir açıklama daha partiyi daha da sarstı. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener bu kez Twitter hesabından aday olmayacağını yeniden açıkladı. Akşener, “Parti tüzüğümüzün şahsıma tanıdığı yetki çerçevesinde seçimli kurultay kararı almış bulunuyorum. Kurultayda aday olmayacağım, aday olacak arkadaşlarıma başarılar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

BİR AY İÇİNDE KONGRE

İyi Parti olağanüstü kongresi bir ay içerisinde gerçekleştirilecek. Kongrede partililer tarafından Meral Akşener’in yeniden parti başkanlığına aday gösterileceği iddia edilmişti. Ancak yaşanan gelişmelerden sonra partide kimin başkan adayı olacağı merak konusu oldu.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...