Sözcü Plus Giriş

Hırsızın çaldığı bisikleti camiden çaldılar

Adana'da çaldığı bisikletle dolaştıktan sonra, camide elini yüzünü yıkamak isteyen Adem E.'den de bisikleti başka bir hırsız çaldı. Polise giden zanlı, "Camiye elimi yüzümü yıkamak için girdim, çaldığım bisikleti benden de çaldılar. Namuslu adam kalmamış" dedi.

Güncellenme: 10:07, 28/04/2018

Olay, Seyhan ilçesi Sucuzade Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, Adem E., İbrahim Vuranay’a ait bisikletini işyerinin önünden çaldı. Bir süre bisikletle gezen zanlı, yorulunca yol üzerindeki camiye gelip elini yüzünü yıkamak istedi.

ÇALDIĞI BİSİKTELİ ÇALDILAR

Bisikleti, duvar kenarına bırakan Adem E., geri döndüğünde çaldığı bisikletin yerinde olmadığı gördü. Pişkin hırsız, daha sonra emniyete giderek, bisikletinin çalındığını söyleyip bulunmasını istedi. Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, Adem E.’ye bisikletin markasını ve ne kadara aldığını, faturasının olup olmadığını sordu. Zanlının çelişkili ifadeler vermesi üzerine kuşkulanan polis Adem E.’yi çapraz sorguya aldı. Hırsızlık Büro dedektiflerini aldatamayacağını anlayan zanlı, gerçeği itiraf etmek zorunda kaldı. Adem E., polislere, ” Bu bisikleti dolaşmak için çaldım. Camiye girip elimi yüzümü yıkamak istedim. Başka hırsızda gelip benden çalmış, camide hırsızlık olur mu? Memlekette namuslu adam kalmamış” dedi. İşlemleri tamamlanan Adem E., çıkarıldığı mahkemece ev hapsine çarptırıldı

Yayınlanma Tarihi:09:50,