Hırsızlar, suç yöntemlerini polise uygulamalı anlattı

Diyarbakır'da, farklı tarihlerde yakalanan hırsızlık şüphelileri, kemerin içinde döner bıçağını nasıl saklandıklarını, nezarethanenin asma kilidini nasıl açtıklarını ve kendilerine takılan kelepçeleri nasıl çıkardıklarını polise uygulamalı gösterdi. 

Hırsızlar, suç yöntemlerini polise uygulamalı anlattı

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin kentte, çeşitli tarihlerde yakaladığı hırsızlık şüphelilerinden getirildikleri polis merkezlerinde, suç aletlerini nasıl sakladıklarını anlatmaları istendi. Bir şüpheli, kemerinin içine döner bıçağını nasıl sakladığını polise uygulamalı gösterirken, belindeki kemerden bıçağı çıkardı.

 

1 SANİYEDE KELEPÇE, 6 SANİYEDE ASMA KİLİT AÇTI

Başka bir şüpheli ise konulduğu nezarethanenin asma kilidini nasıl açtığını polise gösterdi Hırsızın asma kildi açması 6 saniye sürdü. Bir şüpheli de bileğine takılan kelepçeyi kendi yöntemiyle çıkararak, polise kelepçeden nasıl kurtulduğunu anlattı. Şüphelinin kelepçeden kurtulması sadece 1 saniye sürdü. Hırsızlık şüphelilerinin bu anlarını cep telefonu kamerasıyla kaydeden polisler, görüntüleri meslektaşlarıyla paylaşarak, bu yöntemlere dikkat edilmesi konusunda uyarıda bulundu.
Burak EMEK/DİYARBAKIR, (DHA)

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...