Sözcü Plus Giriş

İBB zabıta alımı başvuru şartları ve başvuru tarihleri… İBB zabıta alımına nasıl başvuru yapılacak?

İBB'nin zabıta alımı ilanı açmasıyla İBB zabıta alımı nasıl yapılacak konusu ve şartları merakla araştırılıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi memur personel alımı yapıyor. Resmi Gazete'de yayımlanmış olan ilana göre İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesine Zabıta Memuru pozisyonunda 500 kişilik boş pozisyon ile alım yapacak. İşte detaylar...

07:44 -
İBB zabıta alımı başvuru şartları ve başvuru tarihleri… İBB zabıta alımına nasıl başvuru yapılacak?

İstanbul zabıta alımı başvuru şartları ve İBB’nin kaç zabıta alacağı bu pozisyonlara başvurmak isteyenler tarafından merakla araştırılıyor. Zabıta memuru alımı hakkında Resmi Gazete'de ilan yayımlandı. 1 Ağustos 2018 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre İstanbul Büyükşehir Belediyesi zabıta alımı yapacak.

İBB ZABITA ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Zabıta başvuru şartları arasında lise, önlisans ve lisans düzeyinde ilanda belirtilen bölümlerden mezun olmak belirtiliyor. Lise mezunu zabıta kadroları 375 adet ilan edildi ve bunlara herhangi bir lise alanından mezun adayların başvuruları alınacak. Önlisans düzeyinde de 30 kadroya tüm önlisans mezunları, diğer önlisans ve lisans kadrolarına sadece belirtilen bölümlerden mezun adaylar başvuru yapabilecek.İBB zabıta alımı için adayları ilgili KPSS puan türünden en az 60 puan almış olmaları gerekecek. Adayların 30 yaşını doldurmamış yani 27 Ağustos 1988 tarihinde ve sonrasında doğmuş olmaları, boy kilo şartını sağlamaları gibi şartları aranıyor. Kadın ve erkek adaylar başvuruda bulunabilecek.

İBB ZABITA ALIMI BAŞVURULARI NASIL YAPILACAK?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi yayımlandığı tarih itibari ile başvurular başladı. Buna göre adaylar başvurularına 01 Ağustos 2018 tarihi itibari ile başlayabilirler. Başvurular en geç 15 Ağustos 2018 tarihine kadar yapılması gerekmektedir. İlgili ilana başvurular, http://basvuru.ibb.gov.tr adresi üzerinden elektronik ortamda doldurarak imzaladıkları başvuru formu ve istenen belgeleri son başvuru tarihine kadar saat 17:00 a kadar İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi Yenikapı Etkinlik Alanı Cerrahpaşa Mahallesi Kennedy Caddesi No: 46 Fatih İstanbul adresine şahsen müracaat ederek başvuru yapacaklardır.

SONUÇLAR NE ZAMAN BELLİ OLACAK?

17 Ağustos 2018 tarihinde ilan edilecek olup adaylar sınav giriş belgelerine bu adres üzerinden erişebilecektir.

İlgili sınav 27 Ağustos 2018 tarihi ile 01 Ekim 2018 tarihleri arasında gerçekeştirilecektir. İlan hakkında daha detaylı bilgi almak ve alım tablosu ve başvuruda istenen belgelere ulaşmak için aşağıda sizlerle paylaşacağımız bağlantı sayesinde ilanın tam metnine ulaşabilirsiniz.

Son güncelleme: 08:17 02.08.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more