İBB’de kadro bekleyen taşeron işçilere şok!

Kadro bekleyen İSKİ’de çalışan 2 bin 321 taşeron ile İETT’de çalışan 887 taşeronun başvurusu reddedildi. Başvurusu reddedilen taşeron işçilerin 23 Şubat günü mesai bitimine kadar itiraz başvurusu yapması gerekiyor.

İBB’de kadro bekleyen taşeron işçilere şok!

Türkiye'deki 1 milyonun üzerinde taşeron işçinin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın duyurusundan sonra kadroya girmek için ocak ayında yaptığı başvuruların sonuçları belli olmaya başladı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde çalışan 15 bin 609, bağlı şirketlerde çalışan 8 bin 500 olmak üzere toplam 24 bin  109 taşeron işçinin bekleyişinde de sona gelindi. İBB'ye bağlı şirketlerden İSKİ ve İETT başvuru sonuçlarının listesini resmen duyurdu. Buna göre İSKİ'de çalışan taşeron işçilerin  3 bin 18'inin kadro başvurusu kabul edildi. 2 bin 321 kişinin başvurusu da reddedildi. İSKİ'de temizlik, bakım ve onarım işlerini yapan taşeron işçiler, bu yasal düzenlemenin dışında bırakılmaları nedeniyle ocak ayında iş bırakma eylemi yapmışlardı.

İETT'nin internet sitesinde açıkladığı listeye göre de 901 taşeron işçinin kadro başvurusu kabul edilirken 887 kişinin başvurusu reddedildi. İBB'de çalışan 15 bin 609 taşeronun başvuru sonuçları ise hala açıklanmadı.

İTİRAZ İÇİN YARIN SON GÜN

Başvurusu reddedilen taşeron işçilerin 23 Şubat 2018 tarihi mesai bitimine kadar İstanbul Valiliğine iletilmek üzere kurumlarına itiraz başvurusu yapması gerekiyor. Başvurusu kabul edilenlerin sınav tarihleri daha sonra açıklanacak.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...