İbrahim Kalın kimdir? Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın kaç yaşında ve nereli?

İbrahim Kalın kimdir? Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın kaç yaşında ve nereli? soruları siyasetin gündeminde. Tarihçi, bürokrat ve diplomat olan İbrahim Kalın'ın hayatı yurttaşlarımızca merak ediliyor. İşte Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın'ın kısa bir hayat hikayesi ve siyasi kariyeri...

İbrahim Kalın kimdir? Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın kaç yaşında ve nereli?

Cumhurbaşkanlığı sözcülüğü görevini üstlendikten sonra sık sık televizyonda yer bulan İbrahim Kalın kimdir? İbrahim kalın kaç yaşında ve akademik kariyerinde hangi okullar var? İşte hayat hikayesine air detaylar ve siyasi hayatına dair ayrıntılar…

İBRAHİM KALIN KİMDİR?

İbrahim Kalın, 15 Eylül 1971 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. 1992 senesinde İstanbul Üniversitesi Tarih Bölümü’nden mezun oldu. Yüksek lisans için Malezya’ya gitti. 1996’da doktora için ABD’deki George Washington Üniversitesi’ne girdi. College of the Holy Cross, Georgetown ve Bilkent Üniversitelerinde İslam düşüncesi ve İslam-Batı ilişkileri üzerine dersler verdi.

Aynı zamanda Felsefe, İslam düşüncesi ve İslam Felsefesi üzerine akademik çalışmalarda bulundu. 2005-2009 yılları arasında Siyaset Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı kurucu başkanlığını yaptı. Kalın, 2007’de “İslam ve Batı” isimli kitabı yayımladı. Bu çalışmasıyla Türkiye Yazarlar Birliği Fikir Ödülü’nü kazandı. 2011 senesinde Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyetine atandı.

İbrahim Kalın sözcü ile ilgili görsel sonucu

SİYASİ KARİYERİ

2009 senesinde Ahmet Davutoğlu’nun Dışişleri Bakanı olması ile boşalan Dış Politikadan Sorumlu Başbakan Başdanışmanı görevine getirildi. 2012 senesinde Başbakanlık Müsteşar Yardımcılığı görevini üstlendi. Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı olduktan sonra, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcılığı görevine getirildi.

Son olarak 11 Aralık 2014 tarihinde de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Cumhurbaşkanlığı sözcüsü olarak atandı. İbrahim Kalın evli ve üç çocuk babasıdır.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...