İçişleri Bakanlığı memur alımı sonuçları açıklandı | 2018 Nüfus Müdürlüğü personel alımı sonuçları

İçişleri Bakanlığı Nüfus Müdürlüğü bin 117 personel alacak. Vatandaşlar geçen hafta başvurularını tamamlamıştı. Şimdi ise internet üzerinden İçişleri Bakanlığı memur alımı sonuçları belli oldu. Bakanlık tarafından liste sınava girmeye hak kazananların listesi olacak. Adaylar www.icisleri.gov.tr internet adresinden sınav hakkında ayrıntılı bilgilere erişebilecek. İşte 2018 Nüfus Müdürlüğü personel alımı sonuçları hakkında ayrıntılar...

İçişleri Bakanlığı memur alımı sonuçları açıklandı | 2018 Nüfus Müdürlüğü personel alımı sonuçları

İçişleri Bakanlığı Nüfus Müdürlüğü personel alımı sonuçları bugün açıklandı. Adayların gözleri bakanlığın resmi internet sitesinde… Bakanlık tarafından sınava katılmaya hak kazanan adaylara ait il bazlı listeler 25 Temmuz 2018 tarihindewww.icisleri.gov.tr adresli internet sitesinde ilan edilecek. 2018 Nüfus Müdürlüğü personel alımı sonuçları açıklanır açıklanmaz aşağıdaki listede yer alacak.

2018 NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜ MEMUR ALIMI SONUÇLARI

SÖZLÜ SINAV YERLERİ NE ZAMAN BELLİ OLACAK?

Giriş(sözlü) sınavına girmeye hak kazanan adaylara ait günlü katılım listeleri, sınav yerleri, sınav tarihleri ve ilgili diğer bilgiler Bakanlığın (www.icisleri.gov.tr) internet adresinde ilan edilecektir.

Adayların sınav saatinden en az yarım saat önce sınava girecekleri Bölgesel Sınav Komisyonunun bulunduğu sınav yerinde hazır bulunmaları ve yanlarında onaylı kimlik belgelerinden (Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya geçerlilik süresi bitmemiş pasaport) herhangi birini bulundurmaları gerekmektedir. Söz konusu belgeleri ibraz edemeyen adaylar sınava alınmayacak olup bu adaylar konu ile ilgili olarak herhangi bir hak talebinde bulunamayacaklardır.

ADAYLARA DUYURU ŞEKLİ

Giriş(sözlü) sınavı ile ilgili duyurular; Bakanlığımız (www.icisleri.gov.tr) adresli internet sitesinin “Duyurular” bölümünde ilan edilecektir. Resmi internet sitesi üzerinden yapılan duyurular tebligat hükmünde olup, ilgili adaylara ayrıca yazı ile bildirimde bulunulmayacaktır.

SINAV YERİ

Giriş(sözlü) sınavının günü, saati ve yeri Bakanlığımız www.icisleri.gov.tr adresli internet sitesinde ilan edildi.

memur-shutterstock

BAŞVURULARIN DEĞERLENDİRİLMESİ

Müracaatlar tamamlandıktan sonra adaylar il tercihlerine göre lisans mezunları KPSSP(3) puan türü ve ön lisans mezunları ise KPSSP(93) puan türü esas alınarak en yüksek puana sahip adaydan başlanarak puan sıralamasına tabi tutulacak olup, her il için KPSS(B) Grubu puan türlerine göre ilan edilen pozisyon sayısının 5 katı kadar aday, giriş(sözlü) sınavına katılmaya
hak kazanacaktır. Sınava katılmaya hak kazanan adaylara ait il bazlı listeler 25 Temmuz 2018 tarihinde Bakanlığımız www.icisleri.gov.tr adresli internet sitesinde ilan edilecektir Aynı puan türü ve pozisyon için başvuran adaylardan en son adayın aldığı puan ile aynı puana sahip adaylar da giriş(sözlü) sınavına katılmaya hak kazanacaktır. Aynı puana sahip adaylar soyadı sıralamasına göre ilan edilecektir.

Bölgesel sınav komisyonları, sınav başvuru belgelerini teslim eden adayların, gerekli şartları taşıyıp taşımadıklarını kontrol edeceklerdir. Şartları taşıyan adaylar, giriş(sözlü) sınavına alınacaktır. Süresi içerisinde başvuru belgelerini teslim etmeyen adaylar ile belgeler üzerinde yapılan incelemede şartları taşımadığı tespit edilen adaylar, giriş(sözlü) sınavına alınmayacaktır.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...