Sözcü Plus Giriş

Ağrı ve Muş sahur ve iftar saatleri… Diyanet 2018 Ağrı ve Muş imsakiyesi: Muş ve Ağrı’da iftar saat kaçta?

Ağrı ve Muş'ta iftar ve sahur saat kaçta yapılacak? Ramazan'n başlamasıyla en çok sorulan soruların başında iftar ve sahur saatleri geliyor. Sahur ve iftar sofralarında sevdikleri ile buluşan Müslümanlar orucun ve bereketli ayın mutluluğunu yaşıyor. Haberimizdeki iftar saati uygulamasından farklı illeri seçerek Türkiye’deki tüm illerin iftar ve sahur vakitlerini sorgulayabilirsiniz. İşte Ağrı ve Muş için sahur ve iftar vakitleri...

Güncellenme: 12:12, 01/03/2019
Ağrı ve Muş sahur ve iftar saatleri… Diyanet 2018 Ağrı ve Muş imsakiyesi: Muş ve Ağrı’da iftar saat kaçta?

Ramazan başladı vatandaşlar iftar ve imsak vakitlerini araştırıyor. Ağrı’da ve Muş’ta iftar saat kaçta yapılacak? Ağrı ve Muş’ta yaşayan vatandaşlarımız araştırmalarını sürdürüyor. Öte yandan vatandaşları Ramazan ayının ilk orucunu açma heyecanı sardı. Onbir ayın en hayırlısı olan bu ayda Müslümanlar günahların affı, duaların kabulü için oruçlarını tutuyor, namazlarını kılıyor, yardıma ihtiyacı olanların derdine derman oluyor. Sahur ve iftar sofraları için hazırlık yapan vatandaşlar sahur ve iftar ne zaman, saat kaçta merak ediyor.Ağrı ve Muş’da yaşayan vatandaşlarımız için 2018 imsakiyesini ve iftar, sahur vakitlerini haberimizde derledik. İşte ayrıntılar…

AĞRI İÇİN İFTAR VAKTİ

MUŞ İÇİN İFTAR VAKTİ

 

TERAVİH NASIL KILINIR?

2017 Ramazan ayında ilk Teravih namazı 26 Mayıs 2017 gecesinde kılınacak. Teravih Namazı dini bir terim olarak, Ramazan ayında, yatsı namazı ile vitir namazı arasında kılınan nafile namaz demektir. Teravih namazını dört rekatta bir selam vererek kılmak caiz ise de, iki rekatta bir selam vererek kılmak daha faziletlidir. Bu namazın her dört rekatının sonunda bir miktar oturulup dinlenmek müstehaptır. Bu dinlenmelerde tehlil (la ilahe illallah demek) ve salavat ile meşgul olunması uygundur.

Teravih namazının evde 8, 10, 12, 14, 16 veya 18 rekat kılınması halinde de sünnet yerine getirilmiş olur. Ancak cemaate iştirak etmeye çalışmak daha iyidir.

İlginizi ÇekebilirTeravih saat kaçta? Teravih namazı nasıl kılınır? Ve ramazan geldi...Teravih saat kaçta? Teravih namazı nasıl kılınır? Ve ramazan geldi...


RAMAZAN AYINDA TUTULAN ORUCUN ÖNEMİ

Bakara Suresi'ne göre Kur'an'ın İslam peygamberi Hazreti Muhammed'e (sav) gönderilmesi Ramazan ayında başlamıştır ve bu ay içinde “oruç” tutmak müslümanlara emredilmiştir. İlgili ayet şöyledir:

“O Ramazan ayı ki irşad için, hak ile batılı ayırt eden, hidayet ve deliller halinde bulunan Kur'an onda indirildi. Onun için sizden her kim bu aya erişirse oruç tutsun. Kim de hasta veya yolculukta ise tutamadığı günler sayısınca diğer günlerde kaza etsin. Allah size kolaylık diliyor, zorluk dilemiyor. Bir de o sayıyı tamamlamanızı ve size gösterdiği doğru yol üzere kendisini yüceltmenizi istiyor. Umulur ki, şükredesiniz! ” (Bakara 185)

Bu ay boyunca gün doğumundan önceki alacakaranlık ile gün batımından sonraki alacakaranlık arasında yemek-içmek ve cinsel ilişkide bulunmak Müslümanlara yasak kılınmıştır. Mükellef olan Müslümanların Ramazan orucunu tutması farzdır.

İlginizi ÇekebilirDünya liderlerinden Ramazan mesajlarıDünya liderlerinden Ramazan mesajları
Yayınlanma Tarihi:11:35,