İftar vakitleri, Mersin… Mersin’de iftar saat kaçta? İşte Mersin imsakiyesi…

Akdeniz Bölgesi şehirlerimizden olan Mersin'de iftar saat kaçta yapılacak? Ramazan ayı geldi oruçlar tutuluyor ve iftar saati büyük bir heyecanla bekleniyor. İşte Mersin imsakiyesi ve Mersin'de iftar saat kaçta yapılacak sorusunun cevabı...

İftar vakitleri, Mersin… Mersin’de iftar saat kaçta? İşte Mersin imsakiyesi…

(İL İL İFTAR VAKİTLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ…)

Mersin’de bugün oruç kaçta açılacak? İşte Mersin iftar vakti, Mersin sahur vakti ve Mersin imsakiye saatleri. Ramazan’ın gelişi tüm Türkiye’de olduğu gibi Mersin’de de büyük coşkuyla karşılandı.

RAMAZANDA SIVI TÜKETİMİ

Yaz aylarında tutulan uzun süreli oruçlarda en önemli şey susuzluktur. Bunlardan dolayı Ramazan’da sahurda yiyeceğimiz gıdaların bizim hem tok tutmasını isteriz hem de susatmayacak, su tüketimini artırmayacak besinler olsun isteriz.Bu sebeble Ramazan’da sahura kalktığımız zaman ne yapmalı ve neler yapmamalı inceledik. Sahurda çay içmekten vazgeçin. Çünkü çay diüretiktir yani idrara çıkmayı arttırır, vücuttan su atar.

  • Tuz oranı yüksek yiyeceklere dikkat edin. Salam, sosis, sucuk, tuzlu peynirler, pastırma ve zeytinden uzak durun.
  • Kızartmalar ve yağ oranı yüksek yiyecekler, patates kızartması, börekler, açmalar, köfteler, pilavlar, pizzalar gün içinde susuzluğunuzu çok arttırır.
  • Şekeri yüksek yiyecekler kan şekerinizi hızlı düşüreceği için daha çabuk acıkmanıza neden olur. O nedenle özellikle sahurda kek, kurabiye, tatlı, çikolata, bal, reçel türü yiyecekler yemeyin.
  • Ekmekten vazgeçmeyin. Sahurda yiyeceğiniz iki dilim tahıllı veya çavdar ekmeği ihtiyacınız olan karbonhidrata bire-bir çözümdür.
  • Eğer tansiyon probleminiz yoksa terleme ile vücuttan kaybedilen elektrolitleri yerine koymak için 1 şişe doğal maden suyu için.
  • Her sahurda en az 3 bardak su içmeyi ihmal etmeyin.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...