Sözcü Plus Giriş

Iğdır’da şehit olan Uzman Onbaşı Yakup Gitmez son yolculuğuna uğurlandı

Iğdır'ın Aralık ilçesinde askeri aracın devrilmesi sonucu şehit olan Uzman Onbaşı Yakup Gitmez, babaocağı Kocaeli'nin Darıca ilçesinde kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi. Cenaze töreninde şehidin kardeşi ağabeyini askeri kamuflajı ile uğurladı. Cenaze namazı sırasında asker selamı yapan iki çocuğun dakikalarca şehidin naaşının yanında beklemesi duygu dolu anların yaşanmasına neden oldu.

17:32 -

Iğdır’ın Aralık ilçesinde dün Kobra tipi zırhlı aracın devrilmesi sonucu şehit olan Uzman Onbaşı Yakup Gitmez’in naaşı Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı’nda düzenlenen törenin ardından memleketi Kocaeli’ye getirildi.

Şehidin yakınları ile birlikte binlerce vatandaş şehit Onbaşı Girmez'i son yolculğuna uğurladı. İHA

Şehidin yakınları ile birlikte binlerce vatandaş şehit Onbaşı Gitmez’i son yolculğuna uğurladı. İHA

Gece saatlerinde Kocaeli'nin Darıca ilçesine getirilen Gitmez, Darıca Hacı kemal Deste Başı Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

İki çocuk şehidin naaşı başında bekledi. İHA

İki çocuk şehidin naaşı başında bekledi. İHA

İkindi namazına müteakiben kılınan cenaze töreninde şehidin naaşının yanına gelen 2 çocuk dakikalarca bir eliyle asker selamı yapıp diğer ellerinde tuttukları Türk Bayrağı ile beklediler.

İHA

İHA

Bir an olsun şehit Uzman Onbaşı Yakup Gitmez'in tabutundan gözlerini ayırmayan çocuklar, yaklaşık yarım saat boyunca şehide asker selamı verip beklediler. Şehidin akrabası olduğu öğrenilen küçük çocuklar daha sonra cenaze namazının başlaması ile şehidin naaşından uzaklaşarak uzaktan izlediler. İHA

Son güncelleme: 18:05 26.12.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more