Sözcü Plus Giriş

İki bölüğe yetecek tabanca ele geçirildi

İSTANBUL Polisi, silah kaçakçılarına yönelik operasyonlarını yoğunlaştırdı. Son 10 günde yapılan 5 operasyonda 242 silah ele geçirildi. İki bölüğü donatacak silahlarla ilgili 26 şüpheli yakalandı.

Habip ATAM
Güncellenme: 11:28, 01/02/2018
İki bölüğe yetecek tabanca ele geçirildi

İstanbul Emniyeti’ne bağlı Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü 18 Ocak’ta Pendik’te bir operasyon düzenledi. Kurusıkı tabancaların namluları delerek yada değiştirerek gerçek silaha dönüştüren 2 şüpheli gözaltına alındı. Adrese yapılan baskında gerçek silaha çevrilmiş 6 silah ele geçirildi. Bu operasyondan 3 gün sonra Fatih’te bir atölyeye baskın düzenledi. Adresteki aramada, 182 silah bulunurken, evinin karşısında atölye kuran şüpheli gözaltına alındı. Yine Fatih’te 23 Ocak’taki bir diğer operasyonda ise 17 tabanca ele geçirilirken, 2 şüpheli gözaltına alındı.

10 İLÇEDE OPERASYON

Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 26 Ocak Cuma günü geniş kapsamlı bir çalışma başlattı. Beylikdüzü, Büyükçekmece ve Avcılar’ın da aralarında bulunduğu 10 ilçede eş zamanlı operasyon düzenledi.  Baskında,  31 tabanca ve 8 tüfek ele geçirildi. Geçtiğimiz Pazartesi Bayrampaşa’da düzenlenen baskında ise aramalarda 6 bulundu. Aralarında, X-Ray cihazlarında dahi zor farkedilen “Glock” tipi silahında bulunduğu çalışma kapsamında 3 şüpheli yakalandı.

Baskınlarda 2 bölük askerin silahlanacağı kadar tabanca ve tüfek ele geçiren polis ekiplerinin gözaltına aldığı 26 silah taciri Vatan Caddesi’ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Yayınlanma Tarihi:11:27,