Sözcü Plus Giriş

İki kamyonda 5 milyonluk kaçak sigara ele geçirildi

İstanbul’da kaçakçılık polisinin düzenledi operasyonla piyasa değeri 5 milyon lira olan 480 bin paket kaçak sigara ele geçirildi.

Güncellenme: 12:29, 08/06/2018
İki kamyonda 5 milyonluk kaçak sigara ele geçirildi

Başakşehir'deki bir depodan İstanbul'un çeşitli noktalarına kaçak sigara sevkiyatı yapıldığını belirleyen ekipler çalışma başlattı. Kaçakçılıkla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, depo çevresinde fiziki takip başlattı. Deponun önüne yanaşan bir TIR ve kamyona sigara yüklendiği belirlenince polis ekipleri harekete geçti. Düzenlenen operasyonda 4 şüpheli gözaltına alındı. Araçlarda ve depodaki sigaralara ise el konuldu. Gözaltına alınan şüpheliler Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Polis ekiplerince sayımı yapılan sigaranın 480 bin paket olduğu öğrenildi. Piyasa değeri 5 milyon lira olan sigara kaçakçılığına engel olan ekiplerin devletin yaklaşık 3 buçuk milyon liralık vergi kaybının önlediği belirtildi.

Gözaltına alınan şüpheliler emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden biri tutuklanırken 3 şüpheli hakkında adli kontrol uygulandı.