Sözcü Plus Giriş

İl il bayram namazı saatleri: Muğla’da bayram namazı saat kaçta kılınacak?

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayınladığı il il bayram namazı saatlerini haberimizde bulabilirsiniz. Muğla'da yaşayan vatandaşlarımız "Muğla'da bayram namazı saat kaçta kılınacak?" sorusunun cevabını araştırıyor. Bayramı en güzel şekilde idrak etmek isteyenler önce bayram namazını eda ediyor sonra cemaat ve ailesi ile bayramlaşıyor. İşte 2018 il il bayram namazı saatleri...

13:38 -
İl il bayram namazı saatleri: Muğla’da bayram namazı saat kaçta kılınacak?

Muğla’da bayram namazı saat kaçta kılınacak? Haberimizden hem Muğla’nın bayram namazı saatini hem de il il bayram namazı saatlerini görüntüleyebilirsiniz. Bayram namazı erkeklere farz kılınmıştır bu nedenle erkekler bayram sabahında cemaatle bayram namazını kılmaya özen göstermelidirler. Kurban Bayramı’nda kurban ibadeti bayram namazından sonra gerçekleştirilir. İşte Muğla’da ve bütün illerimizde bayram namazı saatleri…

MUĞLA’DA BAYRAM NAMAZI SAATİ: 21 Ağustos 2018 Salı 07:07 

Aşağıdaki linkte tıklayarak yaşadığınız ili seçerek bayram namazı saatini öğrenebilirsiniz.

İL İL BAYRAM NAMAZI SAATLERİ

BAYRAMDA ET TÜKETİMİNE DİKKAT!

Diyetisyen Gamze Uğraç, kırmızı etin yararlarını anlatırken, fazla tüketilmesi durumun ortaya çıkabilecek rahatsızlıklar hakkında da açıklamalar yaptı. Diyetisyen Uğraç, ayrıca etin pişirilmesi ve hangi gıdalar ile tüketilmesi gerektiği konularında bilgi verdi.

Kırmızı etin yararlarının yanı sıra fazla tüketiminde ortaya çıkacak rahatsızlıklara değinen Diyetisyen Uğraç, “Bayramlar tüm aile bireylerini, dostları bir araya getiren, sevgi ve mutluluğun göstergesi olarak simgelenen geniş sofraların kurulduğu mutlu ve keyifli günlerdir. Kurban Bayramı’nın yılda bir defa olmasından dolayı et tüketimiyle bunun yanı sıra tatlılar ve böreklerin tüketim miktarı ve sıklığı artmaktadır. Kırmızı etler proteince zengin besinlerdir. Ayrıca demir, çinko, selenyum gibi mineralleri ve B1, B6, B12 ve D gibi vitamin gruplarını da içermektedir. Ayrıca kırmızı etler yağ asidi yüksek ve kolesterol içeriği yüksek besinlerdir. Bu nedenle hipertansiyon, diyabet, kalp hastalıkları, mide rahatsızlığı olan bireylerin ve yaşlıların et tüketirken dikkatli olması lazım” şeklinde konuştu.

kurban-eti-iha

Uzmanlar Kurban Bayramı’nda aşırı et tüketimine karşı vatandaşları uyardı. Fotoğraf: İHA

Bayram sofralarında aşırı yemekten kaçınılması ve yemekleri hazırlarken dikkat edilmesi gerektiğini söyleyen Diyetisyen Uğraç, “Kurban Bayramı’nda, yağsız veya az yağlı etleri tercih etmeli, eti kısıtlı miktarlarda tüketmeli, aşırıya kaçılmamalıdır. Alınması gereken önlemlerin herkes için geçerli olduğu unutulmamalıdır. Bayram dönemlerinde hem bazı küçük ama etkili beslenme önlemleriyle hem sağlığınızı koruyabilir hem de bayram ikramlarının keyfini çıkarabilirsiniz. Kavurmanın içine ilave yağ koymamak, et kestiğimiz tahtalarda çiğ sebze doğramamak, et yemeğinin yanına pilav, tatlı, börek yerine salata, bulgur pilavı ya da esmer pirinç eklemek bu önlemlerden bazılarıdır” dedi.

İHA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more