İl il iftar vakitleri: 25 Mayıs’ta İstanbul, İzmir ve Ankara’da iftar saat kaçta? İşte imsakiye…

Oruç tutan müminler il il iftar vakitlerini araştırıyor. Haberimizden Ankara, İzmir, İstanbul iftar saatini öğrenebilirsiniz. Ramazanın başlamasıyla beraber en çok merak edilen konuların başında sahur, imsak ve iftar vakitleri geliyor. Niyetli olan müminler niyet ettikten sonra iftar vakti geldiğinde oruçlarını açacaklar. İşte iftar vakitleri...

İl il iftar vakitleri: 25 Mayıs’ta İstanbul, İzmir ve Ankara’da iftar saat kaçta? İşte imsakiye…

İslam aleminin en güzel hislerle karşıladığı ramazan ayı sürüyor. İslam aleminin en güzel hislerle karşıladığı ramazan ayında iftar saatleri ve sahur saatleri merakla araştırılıyor. Oruç ibadetini yerine getirenlerin merak ettiği sahur, imsak ve iftar vakitlerini haberimizden öğrenebilirsiniz. Aşağıdaki imsakiye aracı sayesinde iftar ve imsak vakitlerini şehirlere göre kontrol edebilirsiniz…

FİTRE NE KADAR?

Fitre nedir, kimlere verilir sorularının yanında her sene fitre miktarı da araştırılıyor. Ramazan öncesinde belirlenen fitre miktarı bu sene 19 lira olarak belirlendi. Geçtiğimiz yıl Diyanet fitre miktarını 16 TL olarak açıklamıştı.

KAÇ SAAT ORUÇ TUTULACAK?

Müslüman vatandaşlar, oruç ibadetini huşu içersinde gerçekleştiriyor. Vatandaşlar 30 gün boyunca oruç tutarken yaklaşık 16 buçuk saat iftarı bekleyecekler.

RAMAZAN AYINDA NELER YAPILIR?

Ramazan ayı birçok güzel amelin yapılacağı, Allah'ın rızasının kazanılacağı bir mevsim. Bu ayda Hz. Muhammed’in (S.A.V) müjdelediği birçok hayrın ve Salih amelin işleneceği günler var. İşte onlardan bir kaçı:

* Oruç tutmak

* Geceleri Peygamber Efendimiz'in sav sünneti olan teravih namazını kılmak

* Kur'an okumak

* Namazları cemaatle kılmak

* Sahur yapmak

* İftar ettirmek

* Kadir Gecesini aramak

* Sabretmek

* İhsan ve ikramda bulunmak

* Tövbe etmek

* Cenneti istemek

* Çokça Kelime-i Tevhid söylemek

* Ramazan umresi yapmak

* Açları doyurmak

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...