Sözcü Plus Giriş

İmza verme işlemi başladı… Halk, adaylarını belirliyor…

MHP lideri Devlet Bahçeli'nin, Cumhurbaşkanı adaylığı için imza vereceklere yönelik tehdit gibi algılanan "Aralarında FETÖ'cü var mı? Araştırılsın" sözlerine rağmen, halk ilçe seçim kurullarına akın etti. İmza verme işlemi saat 08:00'da başladı.

Güncellenme: 13:22, 04/05/2018
İmza verme işlemi başladı… Halk, adaylarını belirliyor…

Türkiye genelinde 957 ilçedeki seçim kurullarında, cumhurbaşkanlığı adaylığı için imza verme işlemleri başladı. Yurdun dört bir yanında vatandaşlar, adaylarının seçimlere girebilmesi için imza veriyor.

24 Haziran seçimlerinde, 100 bin imza ile Cumhurbaşkanı adayı olabilecek isimler için imza verme işlemi başladı.

Bu sabah saat 08:00’da başlayan işlemler 9 Mayıs akşamı saat 20:00’a kadar sürecek.
imza-islemi-basladi_16_9_1525415385-880x495

YSK: 100 BİN İMZA İÇİN  4 ADAY VAR

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) açıklamasına göre; 100 bin imza ile Cumhurbaşkanı adayı olabilecek isimleri şunlar; Meral Akşener, Temel Karamollaoğlu, Doğu Perinçek ve Vecdet Öz.

BAHÇELİ’NİN FETÖ ÇIKIŞINA RAĞMEN

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, cumhurbaşkanı adaylarının 100 bin imza ile belirlenmesine ilişkin olarak dün dikkat çekici bir açıklama yapmış ve “Tartışılsın diye söylüyorum. 100 bin imzada FETÖ taraması yapılacak mı?” diye sormuş, bu açıklama kamuoyunda “İmza verecekler tehdit ediliyor” diye algılanmıştı. Bahçeli’nin bu sözlerine İYİ Parti lideri Meral Akşener ve CHP’liler sert tepki göstermişti.

İlginizi ÇekebilirBahçeli'den 100 bin aday için FETÖ sorusuBahçeli'den 100 bin aday için FETÖ sorusu

CUMHURBAŞKANI ADAYLARINA NASIL İMZA VERİLECEK?

YSK'nın ilçe seçim kurullarına giderek, Cumhurbaşkanı adayı olarak göstermek istedikleri isimlere imza vermek isteyenler aşağıdaki link üzerinden ilçe seçim kurulları listesine ulaşabilirler. Herkesin kendi bağlı bulunduğu ilçe seçim kurulunda imza vermesi gerekiyor.

TÜM ŞEHİRLER İÇİN İLÇE SEÇİM KURULLARI ADRESLERİ

İmza verme adımları:

1- İmza vermek için T.C. Nüfus cüzdanı ya da kimlik kartınız yanında olmalı.

2- 4-9 Mayıs tarihleri arasında (cumartesi-pazar dahil) saat 20:00'a kadar kayıtlı bulunduğunuz İlçe Seçim Kurulunda imza verebilirsiniz.

3- İmza için gittiğinizde istediğiniz aday için düzenlenen formu talep ederek doldurup imza işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Seçim kurulu ilgili formun bir örneğini size teslim edecek.

24 Haziran seçimlerinde milletvekili aday adayı olduğunu açıklayan Saadet Partisi İl Başkanı Mahmut Arıkan, cumhurbaşkanlığı imza verme işleminin başladığı ilk 2 saatte Saadet Partisinin cumhurbaşkanı adayı Temel Karamollaoğlu için 30 bin imzanın toplandığını söyledi.

Saadet Partisi İl Başkanı Mahmut Arıkan, cumhurbaşkanlığı imza verme işleminin başladığı ilk 2 saatte Saadet Partisinin cumhurbaşkanı adayı Temel Karamollaoğlu için 30 bin imzanın toplandığını söyledi.

'Ben 100 bin imza ile Cumhurbaşkanı adayıyım' diyen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e ilk imza İYİ Parti Manisa Milletvekili aday adayı Hasan Eryılmaz'dan geldi.

‘Ben 100 bin imza ile Cumhurbaşkanı adayıyım’ diyen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e ilk imza İYİ Parti Manisa Milletvekili aday adayı Hasan Eryılmaz'dan geldi.

İYİ Parti Sultanbeyli ilçe teşkilatı imza verme anı...

İYİ Parti Sultanbeyli ilçe teşkilatı imza verme anı…

İYİ Parti Alanya'da ilçe başkanı ilk imzayı böyle verdi.

İYİ Parti Alanya ilçe başkanı ilk imzayı böyle verdi.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in Cumhurbaşkanı adaylığı için başlatılan 100 bin imza seferberliğine vatandaşlar imza verdi

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in Cumhurbaşkanı adaylığı için başlatılan 100 bin imza seferberliğine vatandaşlar imza verdi

İYİ Partililer imza veriyor

İYİ Partililer imza veriyor

Yayınlanma Tarihi:09:31,