Sözcü Plus Giriş

İnce, Berberoğlu’nu ziyaret etti

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, CHP tutuklu milletvekili Enis Berberoğlu'nu ziyaretinin ardından bir açıklama yaptı . İnce, MİT TIR'larıyla ilgili olarak "Tuğrul Türkeş'in söyledikleriyle Enis Berberoğlu'nun söyledikleri arasındaki fark ne?" diye sordu.

Güncellenme: 13:27, 09/06/2018

Gazetecilere ziyaretle ilgili kısa bir açıklama yapan İnce, “Talimat almaktan hoşlanan bir hukuk düzeni var. Emir komuta zinciri içinde çalışan bir yargı sistemi var. Onun için arkadaşımız tutuklu değil rehinedir. Aynı sözleri söyledi, Enis Berberoğlu ile Tuğrul Türkeş. Birisi milletvekili adayı ama serbest geziyor. Ama biri yine milletvekili adayı ama tutuklu. Tuğrul Türkeş’in söyledikleri ile Enis Berberoğlu’nun söyledikleri arasındaki fark nedir. İkisi de aynı şeyi söyledi. Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla hareket eden yargının yanlış kararları sonucunda arkadaşımız tutsaktır. İnşallah sayılı günler kaldı. Yargı doğru kararı verecektir” dedi.

FOTO:SÖZCÜ

FOTO:SÖZCÜ

“Görgümüz bir başka şey de şu” diyen Muharrem İnce sözlerini şöyle sürdürdü; “1977 seçimlerinde rahmetli Ecevit’in estirdiği bir rüzgar var. Bugün bana aktardığını söylüyorum ‘O yıllarda gençlik kollarında Taksim’deydim’ dedi.  O rüzgarın benzerinin cezaevinin içine kadar girdiğini söyledi. Ve değişim rüzgarının, umutların yeşerdiğini hapishanede hissettiğini iletmemi istedi”

Yayınlanma Tarihi:12:39,