Sözcü Plus Giriş

İnce: İşinizi düzgün yapın gerisini merak etmeyin

İnce İstanbul Bayrampaşa'dan kamuda çalışan yüz binlerce kişiye seslenerek, "Kamu görevlilerine sesleniyorum, işinizi iyi yapın düzgün yapın gerisini merak etmeyin" diye konuştu.

Güncellenme: 16:52, 03/06/2018
İnce: İşinizi düzgün yapın gerisini merak etmeyin

İşte CHP adayının konuşmasından önemli satır başları;

“Bayram geliyor şimdi sayın Erdoğan’a soruyorum; Demirel’in köprüsü bedava ama senin köprün niye değil?

Madem yerli ve millisin? 1 Mart 2003 tezkeresine ABD askerlerinin Irak’a girmesine neden evet oyu verdiniz. Bu gariban hayır oyu verdi.

Tütün ekmeyeceksin diyor vatandaşa, niye Amerikan tütünü içeceksin. Bizim Adıyaman’da yetiştirdiğimiz tütün zehirli de ABD tütününde vitamin mi var?

Ey benim aziz milletim, yerli milli arıyorsanız burada burada. Bunlar İstanbul’da mezarlıklardan başka yeşil alan bırakmadı. (İnce başkan sloganları)

4 Mayıs’tan beri parti rozeti taşımadım, 81 milyonun cumhurbaşkanı olacağım. Bayrak CHP’lilerin bayrağı olur mu? bayrak 81 milyonun bayrağı.

Türkiye hukuk devleti olacak. Cumhurbaşkanı hesap verecek. Kamu dairelerine müdür olacak, biz adamın ne olacağına neden bakalım?Her şeyi bölüyor, şehitleri böldü şehitleri. Kamu görevlilerine  sesleniyorum, işinizi iyi yapın düzgün yapın gerisini merak etmeyin.

Benim kız kardeşim rahmetli dedem dedi ki ört başını tam 40 senedir başı örtülü, kocası ihale alsın diye başını örtmedi. Müslümanlığı Tayyip Erdoğan’dan öğrenecek halimiz yok. Başörtülü kardeşim nasıl istiyorsan orada tak başörtünü. Çocuklarını dindar yetiştirmek istiyorsan istediğin kadar din dersi veririz. Bütün öğrencilere resmi dili Türkçe’yi öğreteceğiz. Evinde konuştuğu dili öğreteceğiz. Bir uluslararası dil öğreteceğiz. AK Parti’ye oy vermiş analara sesleniyorum, çocuklara yazık. Bir oyunuz ile Cumhuriyeti kurtarabilirsiniz, bir oyunuzla memlekete huzur getirebilirsiniz.

Her aileyi bir ev bir maaş vereceğim. Parayı nereden bulacaksın diye sorarsa 40 milyar doları Suriyelilere nereden bulduysan oradan bulacağım.

Ey benim gariban Ak Partili kardeşim sen ver oylarını o da saray üstüne saray yaptırsın. Kızmayın bana ben seçildiğimde saraya falan oturamam. 14 yıl sonra bir apartman dairesi aldım benim evim bana saray gibi.”

Yayınlanma Tarihi:16:01,