Sözcü Plus Giriş

İnce: Türk ordusunun generali misin, Ak Parti’nin il başkanı mısın?

CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın konuşmasını alkışlayan generali, 30 Ağustos´ta emekli edeceğini söyledi. İnce, "Türk ordusunun generali misin, Ak Parti´nin il başkanı mısın? Herkes haddini bilecek, herkes kurallara uyacak. Herkes anayasaya, yasaya uyacak. Bir general öyle bir şey yapamaz. Onun apoletlerini sökeceğim" dedi. 

Güncellenme: 12:59, 02/06/2018

Cumhuryet Halk Partisi’nin (CHP) cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, seçim çalışmalarına kısa bir ara verip annesini görmek için geldiği memleketi Yalova´da, gazetecilere açıklamalarda bulundu. Erdoğan’nın Malatya’da TESK tarafından organize edilen İftar yemeğinde yaptığı ve kendisini eleştirdiği konuşmayı 2. Ordu Komutanı Korgeneral İsmail Metin Temel’in hararetle ve gülerek alkışlaması hatırlatılan İnce, komutanı sert sözlerle eleştirdi.

’30 AĞUSTOS’TA EMEKLİ EDECEĞİZ’

Korgeneral Temel’e “Türk ordusunun generali misin, Ak Parti´nin il başkanı mısın?” diye seslenen Muharrem İnce, “Cumhuriyet tarihinde ilk kez bir general, bir siyasi parti başkanının konuşmasında, ki o konuşmada vatan demiyor, bayrak demiyor, millet demiyor, o konuşmada beni eleştiriyor. Beni eleştirdiği yerde general de Erdoğan´ı alkışlıyor. 30 Ağustos´ta ilk emekli edeceğim general, o general. Onun apoletlerini sökeceğim. Türk ordusunun generali misin, Ak Parti´nin il başkanı mısın? Herkes haddini bilecek. Herkes kurallara uyacak. Herkes anayasaya, yasaya uyacak. Bir general öyle bir şey yapamaz. Yaptırmayacağım. Göreceksiniz, 30 Ağustos´ta onu emekli edeceğiz. Apoletlerini sökeceğim onun” diye konuştu.

d066bff354725e0aa3a05cd2e373d5f8

 

 

İlginizi ÇekebilirTürkiye Paşa'nın alkışını konuşuyorTürkiye Paşa'nın alkışını konuşuyor
Yayınlanma Tarihi:12:08,