İnce’den zehir zemberek açıklama

CHP'li 59 il başkanının "kurultaydan vazgeçin" çağrısının ardından Muharrem İnce'den zehir zemberek bir açıklama geldi. İnce "Partimdeki gelişmeleri ibretle ve üzülerek izliyorum. Koltuğa yapışanlar kalkmamak için her yolu deniyor" dedi. Bu açıklamanın ardından CHP'de 129 milletvekili, il başkanının olağanüstü kurultay taleplerine karşı yaptığı açıklamaya destek geldi. Vekillere de cevap veren İnce, 'Kimse üzülmesin, o arkadaşlarımın da genel başkanı olacağım' dedi

İnce’den zehir zemberek açıklama

Cumhuriyet Hak Partisi’nde (CHP) kurultay ve imza tartışmaları sürerken  59 il başkanından Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na destek geldi. İstanbul, Ankara ve İzmir'in de arasında bulunduğu il başkanları, ortak açıklama ile olağanüstü kurultay tartışmalarının partiyi yıprattığını ve yerel seçime odaklanmak gerektiğini belirterek kurultay için imza verenlere “Kurultay taleplerinizden vazgeçin” diye seslendi.

İNCE’DEN ÇOK SERT AÇIKLAMA

Twitter hesabı üzerinden açıklama yapan Muharrem İnce “Partimdeki gelişmeleri ibretle ve üzülerek izliyorum. Koltuğa yapışanlar kalkmamak için her yolu deniyor, her yola başvuruyor. Her şeye rağmen umut galip gelecek, değişim çok yakında.” dedi.

BİR CEVAP DA MİLLETVEKİLLERİNE

Meclis’te 144 milletvekili bulunan CHP’de 129 milletvekili, 59 il başkanının olağanüstü kurultay taleplerine karşı yaptığı açıklamaya destek veren bildiri yayımladı. Bu bildirinin üzerine bir tweet daha Muharrem İnce, “16 yıl Milletvekilliği, 4 yıl Grup Başkanvekilliği yaptım. Parti içi yarışlarda Milletvekillerinin hangi koşullarda açıklama yaptığını çok iyi bilirim. Kimse üzülmesin, o arkadaşlarımın da Genel Başkanı olacağım” ifadelerini kullandı.

CHP’Lİ VEKİLERDEN İL BAŞKANLARINA YANIT

CHP'li 59 il başkanının bugün yaptığı açıklamanın ardından olağanüstü kurultay isteyen tarafın sözcülerinden CHP PM üyesi Prof.Dr. Gaye Usluer’den yanıt geldi. Usluer katıldığı bir televizyon programında,Usluer, “Kimsenin delegenin hakkını gasp etmeye hakkı yoktur. Yarısı kurultay delegesi olmayan il başkanlarının açıklaması kurultay delegelerinin iradesi değildir” diye konuştu.

TÜZÜN: AÇIKLAMA PANİKLE YAPILMIŞTIR

İl başkanlarının açıklamasına bir yanıtta CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün’den geldi. İl başkanlarının açıklamasını ‘panikle’ yaptıklarını ifade eden CHP’li Tüzün, Twitter hesabından şu mesajları paylaştı: “Danışma Kurullarını toplamadan, İlçe Başkanlarımızın ve Kurultay Delegelerimizin görüşünü almadan, örgütümüze ve halkımıza sormadan yapılan açıklama panikle yapılmıştır. Örgütlerimizin görüşü değil açıklamaya katılanların şahsi görüşüdür. Açıklamaya katılan İl Başkanlarımızın illerinden verilen imzalar da bunun göstergesidir.”

CHP'de 59 il başkanından Kılıçdaroğlu'na destek İlginizi Çekebilir CHP'de 59 il başkanından Kılıçdaroğlu'na destek

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...