Sözcü Plus Giriş

İnternetten bakıp tek başına doğurdu

8 aylık hamile Amerikalı bir kadın, tıpkı çok eski yıllardaki gibi İstanbul’da bir otelde tek başına doğum yaptı. YouTube’daki videoları izleyerek bebeğin göbek bağını kesti. Tia, kağıt havluya sardığı bebeğiyle Atatürk Havalimanı’na gitti.

07:48 -
İnternetten bakıp tek başına doğurdu

AKŞAM GELDİ SABAH GİDECEKTİ

İstanbul’da akşam saatlerinde otelde doğum yapan ABD’li anne ve bebeğine, Atatürk Havalimanı’nda görev yapan çalışanlar yardıma koştu. Annenin kağıt havlulara sarılı bir bebekle, bebek bakım odasına girdiğini gören havalimanı çalışanları anneye yardımcı olmak ve bebeğin bakımını yapmak için adeta seferber oldu. Bebeğe Xavier adının yanına Ata ismi de verildi.

 

foto-dha

foto-dha

Türk Hava Yolları’nın (THY) uçağı ile dün Atlanta’dan İstanbul’a gelen ve bugün Almanya’nın Stutgart kentine gidecek olan Amerika Birleşik Devletleri Hava Kuvvetleri’nde yer personeli olarak çalışan 22 yaşındaki Tai Freeman dinlenmek için Atatürk Havalimanı yakınlarındaki bir otele yerleşti. Doğum sancısı tutan Freeman, erkek bir çocuk doğurdu. İnternetten bakıp bebeğinin göbek bağını kesen Freeman, Stutgart’a gitmek için sabah erken saatlerde Atatürk Havalimanı’na geldi. Bir kadının kağıt havlulara sarılı bir bebekle, bebek bakım odasına girdiğini gören havalimanı çalışanları anneye yardımcı olmak ve bebeğin bakımını yapmak için adeta seferber oldu.

KAĞIT HAVLUYA SARIP GETİRDİ

Bebeğe bez, mama ve kıyafet alan çalışanlar, genç anne Tia Freeman’a yardım ettiler. Bebeğini kucağına alarak, Atatürk Havalimanı’nda gazetecilere konuşan Freeman, Atlanta’dan Stutgart’a gitmek için İstanbul’a geldiğini ve dinlenmek için otele yerleştiğini söyleyerek, “Önceki gece doğdu. Şimdi de geri gitmeye çalışıyorduk. İyi hissediyorum. Şimdi iyileştiğimi tahmin ediyorum. İstanbul’a indim Almanya’ya gidecektim. Otele yerleştim sonra sürpriz bir şekilde doğum gerçekleşti. Çok hızlı bir şekilde oldu. Hastaneye gidemedim. Babası Atlanta’da. Almanya’ya arkadaşlarımı ziyarete gidiyordum” dedi. Çalışanlar ve genç anne ve bebekle gazetecilere poz verdi. Bebeğe Xavier adının yanına Ata ismi de verildi. Tia Freeman ve Xavier Ata bebek işlemler için ABD’nin İstanbul Konsolosluğu’na götürüldü. Otele yerleştirilecek anne ve bebek kurallar gereği 48 saat İstanbul’da kalıp sağlık kontrolünden sonra Stutgart’a uçabilecek.

Son güncelleme: 09:06 09.03.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more