İntikamını muhabbet kuşları üzerinden aldı

Kumluca İlçesi Merkez Mahallesinde hobi olarak kuş besleyen Salih Şengönül adındaki esnafa ait kuşlar, kimliği belirsiz bir kişi tarafından telef edildi. 50'nin üzerinde muhabbet kuşu ölen Kumlucalı esnaf, şüphelendiği bir akrabası hakkında suç duyurusunda bulundu.

İntikamını muhabbet kuşları üzerinden aldı

İddiaya göre Salih Şengönül isimli esnaf, ayakkabı satışı yaptığı iş yerine yakın bir noktada bulunan hobi amaçlı kuş beslediği dükkanın kapsının açık olduğu yönünde akşam saatlerinde arkadaşları tarafından arandı. Hemen kuşlarının olduğu dükkana gelen Salih Şengönül kuşlarının bulunduğu dükkanının talan edildiğini, kafeslerin parçalandığını ve kuşlarının bazılarının öldüğünü gördü. Şengönül’ün ihbarı üzerine olay yerine gelen ilçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri dükkanda inceleme yapıp çevredeki güvenlik kameralardan iş yerine giren kişiyi tespit etti. İlk belirlemelerde 50’nin üzerinde kuşun telef olduğu, birçoğunun açılan kafeslerden kaçtığı tespit edildi. İş yerine giren bir kadının eşkalini güvenlik kamerasından belirleyen polis, olayla ilgili araştırma başlattı.
Salih Şengönül, akşam saatlerinde arkadaşlarının kendisini aradığını belirterek dükkanın açık olduğunu kuşların dışarıda olduğunu anlattıklarını söyledi. Hemen kuşlarının bulunduğu dükkana geldiğini söyleyen Şengönül, “Kuşlarımın bir kısmı dışarıdaydı. Kuş kafeslerinin dağıtıldığını gördüm. Muhabbet Kuşu olduğu için kuşlarım hassastır. Yumurtada olan ve yavru olan kuşlarım vardı. Hepsi ölmüş. Bir kısmı dükkandan kaçmış. Güvenlik kameralarından bir kişinin dükkanıma girdiği görülüyor. Bunu kim yaptıysa davacıyım. Adalet yerini bulsun istiyorum” dedi.  Polis güvenlik kamerası görüntülerinden dükkana giren şahsın eşkalini tespit etti.
resimid_4614324 resimid_4614325 resimid_4614344 resimid_4614345 resimid_4614347
ANTALYA (İHA)

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...