İş adamlarına ‘sayın valim görüşecek’ tuzağı!

Antalya merkezli 44 ilde kendilerini ‘vali ve vali yardımcısı’ gibi tanıtarak yardım bahanesiyle iş adamlarını 1 milyonun üzerinde dolandıran suç örgütü 7 kişiden 6’sı tutuklandı.

İş adamlarına ‘sayın valim görüşecek’ tuzağı!

Edinilen bilgiye göre, Ankara, Bursa, Aydın, Trabzon, Konya, Denizli, Van, Malatya olmak üzere 44 ilde, ‘vali ve vali yardımcısı' isimlerini kullanarak kentteki iş adamlarını dolandıran zanlıların yakalanmasına yönelik çalışmaları çalışmalarını sürdüren polis ekipleri, Çorum merkezli çalışan suç örgütü üyelerinden M.A.M, C.A., T.Y., U.D.'yi İstanbul'da, A.Ü. ve K.Y. isimli kadını Ankara'da ve E.T.'yi eş zamanlı operasyonlarla gözaltına aldı. Asayiş Şube Müdürlüğünde ifade işlemleri tamamlanan 2'si kadın 7 şüpheli adliyeye sevk edildi. 7 zanlı mahkemeye çıkarken 6 kişi tutuklanarak cezaevine gönderilirken, E.T isimli kadın adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

“Sayın valim görüşecek”

Dolandırıcıların çeşitli illerde kendilerini vali olarak tanıtıp firma yetkililerini engelli vatandaşlara tekerlekli sandalye alınması bahanesiyle kandırarak açmış oldukları banka hesaplarına yüklü miktarda para yatırılmasını sağladığı tespit edildi.

Zanlıların, işadamlarına önce o ilin vali özel kaleminin ismini kullanarak, ‘Sayın valimiz sizinle görüşecek' deyip, direkt görüşme yaptıkları, banka hesap numarası verdikleri işadamından para topladıkları belirlendi. Çetenin 2 yıldır bu yöntemle çalıştığı 44 ilde 100 üzerindeki olayda 1 milyonluk vurgun yaptığı ve lüks bir yaşam sürdükleri belirtildi.

İHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...