Reklamsız Sözcü

Isparta’da düşen askeri uçağın enkazı gömüldü

Isparta’da üç askerin şehit olduğu kazadaki CN-235 CASA tipi askeri uçağın enkazı kaldırıldı. Uçağının önemli parçaları yetkililer tarafından Kayseri’ye götürülürken, küçük parçalar ise dağlık alanda açılan çukura gömüldü.

09:44 -
Isparta’da düşen askeri uçağın enkazı gömüldü

Yalvaç’a bağlı Yukarıkaşıkara dağlık alanda 17 Ocak'ta'da düşen ve üç askerin şehit olduğu CN-235 CASA tipi askeri uçağın enkazında çalışmalar tamamlandı.

Hava şartlarının kış aylarında ulaşımı güçleştirmesi nedeniyle, Isparta İl Özel İdaresi tarafından bölgede yol çalışması yapıldıktan sonra Türk Hava Kuvvetlerine bağlı kırım ekibi, uçaktan geriye kalan önemli ve büyük parçaları sökerek yükledikleri tırlarla Isparta'dan Kayseri'ye götürdü.

FOTO: İHA

FOTO: İHA

Düşen uçaktan geriye kalan küçük parçaların ise bölgede açılan derin bir çukura gömüldüğü öğrenildi.

FOTO: İHA

FOTO: İHA

O kazada üç asker şehit olmuştu

17 Ocak'ta Türk Silahlı Kuvvetlerinin Eskişehir 1. Ana Jet Üs Komutanlığından uçuş eğitimi maksadıyla kalktıktan bir süre sonra Isparta'nın Yalvaç ilçesindeki dağlık alanda düşen CN-235 CASA tipi askeri uçakta bulunan Hava Pilot Binbaşı Ümit Karamustafa, Hava Pilot Yüzbaşı Ali Şahin Odabaşı ve Hava Uçak Bakım Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Kadir Arlı şehit oldu.

İHA

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more